Trzy punkty Piasta Łubowo na zakończenie rundy jesiennej!

2016-11-12

Drużyna Piast Łubowo, odniósł cenne zwycięstwo, w poznańskiej klasie B grupie 1 w sobotę 12 listopada pokonując na wyjeździe SSNC Meblorz Swarzędz 5:3.

Sobotnie spotkanie, które odbyło się w ramach XIII kolejki ligowej i było zarazem ostatnim w rundzie jesiennej dla drużyny Piasta Łubowo miał bardzo szybkie tempo. Już w 7 minucie wynik dal łubowian mógł otworzyć Patryk Kanclerz, lecz strzał jego z ostrego kąta trafił w słupek bramki gospodarzy. Osiem minut później  podopieczni Arkadiusza Kościańskiego wyszli jednak na prowadzenie 1:0. Po podaniu Filipa Adamskiego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się jego brat Maciej i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w bramce swarzędzan. Po tej zdobytej bramce piłkarze z Łubowa grali wysokim pressingiem, nie dając swojemu rywalowi zbyt dużo miejsca na boisku do przeprowadzania swoich akcji co zaowocowało bramką w 35 minucie na 0:2 dla Piasta Łubowo. Autorem drugiej bramki okazał szeregach łubowian Filip Adamski. A że  wynik już do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie to Piast Łubowo na przerwę schodził prowadząc różnicą dwóch goli.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Swarzędzu zobaczyli jeszcze 6 bramek z czego trzy zdobyli łubowianie a pozostałe trzy były autorstwa piłkarzy gospodarzy. Pierwszą z sześciu bramek zdobyli jednak łubowianie w 50 minucie podwyższając swoje prowadzenie na 3:0. Autorem gola okazał się Damian Grzesiak. Po tym golu gospodarze odpowiedzieli zdobytą bramką kontaktową w 60 minucie z podyktowanego rzutu karnego po faulu Przemysława Wolniewicza przez co gospodarze  zmniejszyli prowadzenie Piasta Łubowo do 3:1. W dalszych minutach mecz układał się po myśli gości o czym świadczyła zdobyta czwarta bramka w 70 minucie przez Macieja Adamskiego. W odpowiedzi na straconego gola gospodarze zdobyli  drugą bramkę ponownie z podyktowanego rzutu karnego w 75 minucie po faulu tym razem Pawła Kulczaka. W tym momencie Piast Łubowo prowadził już 4:2. Pięć minut po straconej bramce padł piąty gol dla Piasta Łubowo, którego ponownie autorem był Maciej Adamski a że było to trzecie celne trafienie do bramki gospodarzy w wykonaniu Macieja tym samym skompletował on  na swoim koncie przysłowiowego hat-tricka. Wynik końcowy spotkania na 5:3 dla Piasta Łubowo, został ustalony w 82 po zdobytej bramce przez gospodarzy.

Piast Łubowo rundę jesienną sezonu 2016/2017 zakończył jako beniaminek poznańskiej klasy B grupy 1 na wysokim 5. miejscu z zdobytymi w 13. meczach 26. punktów przy strzelonych 50 golach i straconych zaledwie 13. bramkach. Teraz piłkarzy z Łubowa czeka przerwa w rozgrywkach a do przygotowań do rundy wiosennej powrócą dopiero w styczniu 2017 roku o czym poinformujemy naszych czytelników.

Skład Piasta Łubowo: M. Kołodziejczak, T. Wiśniewski, P .Wolniewicz, P. Wiśniewski P. Kulczak, D. Grzesiak (c), P. Kanclerz, K. Szwajcowski ( 86’J. Brzeziński), J. Nowak( 60’K. Worbs), M. Adamski(85’ A. Wachoń), F. Adamski( 55’ K. Grzesiak).