Trzy punkty pozostały w Łubowie!!!

2017-10-22

Bardzo cenne zwycięstwo na swoim koncie odnotowali w 10. kolejce poznańskiej klasy A grupy 1 trwającej rundzie zasadniczej sezonu 2017/2018 piłkarze Piasta Łubowo.+

W sobotę 21 października do Łubowa zawitała drużyna Maratończyka Brzeźno i zgodnie z przypuszczeniami mimo że gospodarze do tego pojedynku przystąpili w okrojonym składzie osobowym to i tak odprawili swojego rywala z kwitkiem do domu ogrywając go 4:1.

Piast rozpoczął  sobotni mecz w swoim stylu od zdecydowanych ataków na bramkę swojego przeciwnika co przyniosło szybki efekt w postaci zdobytego gola. W drugiej minucie gry GKS na prowadzenie 1:0 po dośrodkowaniu wyprowadził Krystian Grzesiak, który piłkę do bramki Brzeźna skierował uderzeniem głową z najbliższej odległości. W kolejnym minutach sobotniego  meczy walka o piłkę toczyła się w środku pola z nieznaczną przewagą Piasta. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż do 40 minuty. Wtedy to piłkę w polu karnym gości przejął Artem Zakharov i wysuwając sobie piłkę na strzał został powalony - decyzja sędziego była oczywista, rzut karny dla Piasta. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł kapitan łubowian Damian Grzesiak i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Brzeźna. I Piast do szatni schodził prowadząc z Maratończykiem 2:0.

W drugiej połowie przebudzili się piłkarze Maratończyka, którzy coraz odważniej atakowali na bramkę strzeżoną przez Alana Piechowiaka. W 55' po faulu na jednym z zawodników Łubowa sędzia odgwizdał rzut wolny, który na bramkę zamienił Damian Grzesiak i było już 3:0 dla Piasta Łubowo. W 70' kibice GKS-u mogli ponownie świętować gdyż łubowianie podwyższyli swoje prowadzenie nad gośćmi do 4:0. Strzał na bramkę przyjezdnych oddał Krystian Grzesiak, a do dobitki dopadł Filip Adamski, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Maratończyka Brzeźno. W 80' Trener Kościański dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Piasta - Bartosz Gładki zastąpił na boisku Filipa Adamskiego, a Oskar Kidawa zmienił w bramce Alana Piechowiaka.
Minutę później Brzeźno zdobyło swoją pierwszą bramkę po strzale przy słupku z osiemnastego metra. Pięć minut później pomocnik Maratończyka dośrodkowywał z bocznego sektora, dośrodkowanie okazało się mylne i piłka zaskakując wszystkich trafiła w poprzeczkę. Po trzech doliczonych minutach sędzia zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Piasta  Łubowo w stosunku 4:1.

Skład Piasta Łubowo:Alan Piechowiak (80' Oskar Kidawa) - Adrian Wachoń, Łukasz Reszelewski, Paweł Kulczak, Arkadiusz Wiśniewski - Karol Szwajcowski, Artem Zakharov, Patryk Kanclerz - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Filip Adamski (80' Bartosz Gładki)

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół Piasta Łubowo, rozegra 28 października na wyjeździe gdzie o godzinie 17.00 podejmowany będzie w Swarzędzu przez zespół miejscowego Lidera.

Źródło – Piasta Łubowo /opracowanie Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl