Trzy punkty przywiezione z Poznania po meczu z liderem! Seniorzy Formaton Piasta pokonali Polonię Poznań 2:0

2020-09-14

Na mecz piątej kolejki wielkopolskiej Klasy A PROTON grupy 3 piłkarze Formatonu Piast Łubowo, w niedzielę 13 września udali się do Poznania gdzie mierzyli się liderem swojej grupy przed tym meczem miejscową ekipą Polonią.

Trzynastka dla drużyny prowadzonej przez Marcina Sporakowskiego, okazała się dość szczęśliwa nie można tego powiedzieć o dwóch zawodnikach Formatonu Piast Łubowo Damianie Grzesiaku oraz  Tobiaszu Garstce, którzy spotkanie zakończyli z kontuzjami. Ostatecznie Formaton Piast Łubowo, po dość zaciętym spotkaniu a momentami brutalnym w wykonaniu gospodarzy zakończył się zwycięstwem 2:0.

Co do samego przebiegu meczu w Poznaniu pomiędzy miejscową Polonia a Formatonem Piast Łubowo. To pierwsza połowa przebiegła pod dyktando  zawodników z Łubowa. Co zostało udokumentowane zdobyciem bramki i prowadzeniem 1:0. W 14 minucie gola wyprowadzającego zespół z Łubowa zdobył bowiem Patryk Kanclerz. W kolejnych minutach meczu spore zamieszanie robił z przodu napastnik Formaton Piasta, który tym samym robił miejsce z lewej strony Maciejowi Adamskiemu. Skrzydłowy wielokrotnie wygrywał pojedynki jeden na jeden z prawym obrońcom Polonii. Łubowianie mogli podwyższyć wynik meczu,  lecz piłka odbiła się od poprzeczki, a w kolejnej sytuacji od słupka. Na drugim skrzydle Damian Grzesiak skupiał na sobie uwagę dwóch, a niekiedy trzech defensorów. Przy jednym z kontrataków został sfaulowany od tyłu na środku boiska. Faulujacy otrzymał żółtą kartkę, a Damian nie był w stanie kontynuować spotkania jak się później okazała mecz w Poznaniu okupił bardzo poważną kontuzją nogi.

Po przerwie wysoko podeszli poznaniacy, jednak najgroźniejsze sytuacje stwarzali sobie po rzutach z autu i rożnych. Podopieczni Trenera Sporakowskiego skupili się na kontrataku i po jednej z takich akcji faulowany został piłkarz Formaton Piasta. Ciętą piłkę w kierunku linii końcowej zagrał napastnik Łubowa, tam Maciej Adamski przyjął piłkę i wystawił ją na siódmy metr, gdzie z pierwszej piłki strzał oddał Aleks Puglisi. Interweniował jeszcze bramkarz, lecz piłka po jego rękach wpadła do bramki. I od 66 minuty Formaton Piast Łubowo prowadził już 2:0. W kolejnych minutach spotkania podwyższyć wynik mógł jeszcze Maciej Adamski, ale jego uderzenie zablokował golkiper miejscowych. Ostatecznie mecz w Poznaniu z miejscową Polonią zakończył się zwycięstwem Formatonu Piast Łubowo, które zostało okupione poważną kontuzją Damiana Grzesiaka oraz mniejszą w rozmiarach Tobiasza Garstki.

A już w niedzielę 20 września zespół z Łubowa czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. Tego dnia podopieczni Marcina Sporakowskiego, podejmować będzie o godzinie 11.00 na własnym tremie rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki - Adrian Łucjan, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Jakub Kierzek - Tobiasz Garstka, Patryk Kanclerz - Damian Grzesiak, Aleks Puglisi, Maciej Adamski - Filip Adamski

Z ławki weszli: Dawid Zięba, Patryk Kluczyński, Mariusz Jabkiewicz