Trzy punkty zostają w Kłecku!

2019-09-21

W sobotę 21 września zespół Lechity Kłecko, rozegrał kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w ramach siódmej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 2.

Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kubalewskiego, na własnym trenie była ekipa Warty Pyzdry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kłecczan w stosunku 3:1 mimo że do przerwy przegrywali 0:1.

Początek sobotniego meczu zapowiadał wyrównany pojedynek pomiędzy obiema drużynamo, ale to kłecczanie byli groźniejsi pod bramką przeciwnika. Swoje szansę mieli Paweł Kadłubowicz, Kacper Serwatka oraz Sławomir Kasprzak, jednak dobrze spisywał się bramkarz Warty. Goście odpowiedzieli pierwszym celnym strzałem w 33. minucie i to uderzenie dało im od razu prowadzenie. Po zmianie stron na boisku panował już tylko Lechita. W 50. minucie Bartosz Wiśniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Michał Kaczor mocnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. 5 minut później Lechita prowadził już 2:1, znów dośrodkował Bartosz Wiśniewski, a tym razem bramkę uderzeniem głową zdobył Paweł Kadłubowicz. W dalszej części meczu lechici dążyli do podwyższenia prowadzenia, ale strzały Kacpra Serwatki i Bartosza Wiśniewskiego były bronione przez golkipera Warty. W doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się wprowadzony w drugiej części gry Joachim Andrzejczak i pewnym strzałem zdobył swojego premierowego gola w naszych barwach. I mecz zakończył się zwycięstwem kłecczan 3:1.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski - Krzysztof Kubalewski, Mateusz Kriger, Adrian Guzik, Damian Wiśniewski, Michał Kaczor, Paweł Kadłubowicz (76' Kamil Janas), Jakub Wisniewski (72' Joachim Andrzejczak), Sławomir Kasprzak (81' Rafał Walczak), Bartosz Wiśniewski (90' Adam Kowalski), Kacper Serwatka (87' Michał Kędziora) Pozostali: Karol Zdanowski, Krystian Olszewski