Trzy sparingowe mecze za FAS KS Fałkowo!

2021-03-02

Po zniesieniu obostrzeń przez Rząd RP z dniem 12 lutego związanych z zakazem prowadzenia zajęć treningowych jak i rozgrywania spotkań kontrolnych dla zespołów piłkarskich uprawiających ta dyscyplinę sportową typowo amatorsko.

Zespoły z powiatu gnieźnieńskiego, występujące w rozgrywkach piłkarskich V ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy, przystąpiły do intensywnych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/202. Nie inaczej było u lidera wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 czyli drużyny FAS KS Fałkowo. Podopieczni grającego trenera Oskara Włodarczyka, maja za sobą trzy tygodniowy intensywny okres treningowy, podczas którego rozegrali trzy spotkania kontrolne w miesiącu lutym odnotowując w nich dwa remisy oraz jedną porażkę.

Po niżej przestawimy, krótkie relacje z spotkań kontrolnych drużyny FAS KS Fałkowo, które zostały zamieszczone na klubowym facebooku:

GKS Płomień Nekla - FAS KS Fałkowo 4:0
W pierwszym sparingu po przerwie przyszło drużynie FAS KS Fałkowo w dniu 14 lutego mierzyć się z drużyną Płomienia Nekla, która na co dzień występuje klasę wyżej czyli w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 2. W walentynkowy wieczór, w którym zabrakło niemal połowy naszych zawodników (z wiadomych przyczyn) rywale nie mieli litości i zasłużenie pokonali fałkowian  zdecydowanie bo 4:0. Z prywatnych źródeł wynika, że zawodnicy którzy byli nie obecni na meczu, również dali z siebie maximum swoich możliwości i długo nie mogli dojść do siebie

Klub Sportowy Sokół Pniewy 3:3 (1:0) FAS KS Fałkowo 3:3 (1:0)
Kolejny sparing tym razem w kompletnym składzie przyszło drużynie FAS KS Fałkowo mierzyć się 21 lutego z zespołem Sokoła Pniewy, który mecze ligowe rozgrywa w V lidze. Było to bardzo wyrównane spotkanie, które zakończyło się rezultatem 3:3 przy prowadzeniu do przerwy Sokoła Pniewy 1:0. Cieszy fakt, że fałkowianie remisując z takim przeciwnikiem potrafili dwu krotnie wyjść na prowadzenie, a nawet prowadzić grę. Był to dobry sprawdzian dla zespołu FAS KS Fałkowo, w którym bramki zdobyli Krystian Grzesiak, Piotr Horbik i Wojtek Tymczyszyn.

27.02 UKS Lider Swarzędz seniorzy - FAS KS Fałkowo 2:2 (2:1)
W ostatnim sparingu lutowym FAS KS Fałkowo mierzł się 27 lutego z drugą siłą klasy okręgowej zespołem Lidera Swarzędz. Dobre spotkanie, w którym obie drużyny starały się przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Momentami widać było siłę rywala, który spychał fałkowian do defensywy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 mimo że Lider Swarzędz do przerwy prowadził 2:1. W tym meczu bramki dla FAS KS Fałkowo zdobyli z karnego Patryk Cegielski i Mikołaj Kidawa.

Sparingi rozegrane przez FAS KS Fałkowo podsumował trener zespołu Oskar Włodarczyk - Zagraliśmy trzy dobre gry kontrolne. My jako zespół dalej ciężko pracujemy, i będziemy rozgrywać kolejne sparingi. Chcemy dobrze przygotować się do rundy rewanżowej. Dziękujemy rywalom za rozegranie tych sparingów, a czytelnikom za uwagę.

Start rundy wiosennej wielkopolskiej klasy A PROTON WZPN w Poznaniu zaplanował na weekend 20-21 marca. Do tego czasu zespół FAS KS Fałkowo, nadal będzie ciężko trenował a co za tym idzie rozgrywał kolejne mecz kontrolne. O wynikach fałkowian w tych potyczkach piłkarskich będziemy na bieżąco informować naszych czytelników.