Trzy spotkania i trzy porażki zespołów z powiatu gnieźnieńskiego w B klasie grupie 1!

2018-05-14

W weekend 12 -13 trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1 Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie walczyły o kolejne punkty w ramach ósmej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2017/2018.

Zespoły z naszego powiatu występów swoich w zakończonej ósmej serii nie zaliczą do udanych gdyż wszystkie trzy drużyny z placu gry schodziły niestety pokonane.

KS Łopuchowo- Lider Szczytniki Czerniejewskie 7:0

Siódmą porażkę z rzędu na swoim koncie zapisali w sobotnie popołudnie piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich, Podopieczni Adriana Grzelaka polegli w Łopuchowie tamtejszemu Klubowi Sportowemu aż 7:0 przegrywając do przerwy 2:0. Cztery bramki dla łopuchowian zdobył Krzysztof Ignasiak (5’,24’,60’,87’) a po jednym golu do końcowego wyniku meczu dorzucili Krystian Tarnowski (50’), Mirosław Wieczorek (55’) i Bartłomiej Jankowski (78’)

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Marcin Białas, Tomasz Rożewski, Tomasz Staszak (67'Szymon Przybylski),Adrian Fiebig, Mateusz Chodyniecki, Dominik Kierzek, Dawid Kierzek, Jakub Łopyta, Dawid Głowala, Adrian Grzelak, Patryk Tomczak
Skład rezerwowy

Kolejny mecze:
Lider Szczytniki Czerniejewskie – pauza

Fara Pelikan Żydowo - LKS Lipa 1:2

Drugiej porządki z rzędu doznali w sobotnie popołudnie 12 maja na własnym terenie piłkarze Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Pawła Woźniego tego dnia podejmowali na własnym trenie zespół LKS Lipa. Mecz, który pierwotnie zaplanowany był na godzinę 17:00 rozpoczął się z 25-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości. Mimo tego spóźnienia zespół LKS Lipa wywiózł z Żydowa komplet punktów pokonując zespół miejscowej Fary Pelikan w stosunku 1:2. Spotkanie zostało dopiero rozstrzygnięte na korzyść gości w drugiej połowie gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli żydowianie po golu zdobytym w 65 minucie przez Dawida Różewskiego. Goście do stanu 1:1 doprowadzili po bramce zdobytej w 77 minucie przez Tomasza Stokłosa. A zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie gry w 90+1 minucie po golu zdobytym przez Szymona Szachta.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Piotr Galant, Karol Stein, Szymon Kostecki (52' Dawid Gierałka), Damian Pankowski (84' Arkadiusz Zych), Marcin Maciejewski, Dawid Rożewski (70' Bartos Borys), Dariusz Florek, Marcin Wiśniewski, Krystian Małecki, Bartosz Kaczmarek, Przemysław Różański

Kolejny mecz:
Meblorz Swarzędz  :  Fara Pelikan Żydowo  - 20.05 – godz. 16:00

Antares Zalasewo - Wełnianka Kiszkowo 3:0

Niestety nadal bez zdobyczy punktowej pozostają w rozgrywkach rundy wiosennej  poznańskiej klasie B grupie 1 piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Siódmej  porażki z rzędu zespół z Kiszkowa, doznał w niedzielne popołudnia 13 maja przegrywając spotkanie wyjazdowe z Antaresem Zalasewo w stosunku 3:0. Gospodarze prowadzenie w meczu 1:0 objęli po dwóch kwadransach gry kiedy to w 34 minucie Przemysława Łenca golkipera Wełnianki Kiszkowo pokonał Andrii  Nazarevych. A że więcej bramek w pierwszej połowie nie zdobyto to Zalasewo schodziło prowadząc 1:0. Po zmianie stron Andrii Nazarevych w 71 minucie podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 a wynik końcowy spotkania 3:0 dla Antaresu Zalasewo ustalił w 89 minucie Franciszek Klimczak.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Hubert Todorowski (60' Damian Kopeć),  Daniel Wojnowski (65' Marcin Zamiara ), Bartłomiej Występski, Maciej Występski, Kacper Ostojewski, Jakub Magda, Hubert Starczewsk, Marek Raith, Mateusz Krawczyk,  Sebastian Żelazny

Wełnianka Kiszkowo  :  AP Błękitni Owińska - 20.05 – godz. 12:00

Wyniki 21 kolejki - 12-13 maja

Pauza: Jadwiżański KS Poznań.

LKS Kicin - Rożnovia Rożnowo 1:3
KS Łopuchowo - Lider Szczytniki Czerniejewskie 7:0
KS Uchorowo - GKS Gułtowy 3:1
mecz pierwotnie zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 25-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości
Błękitni Owińska - Meblorz Swarzędz 3:1