Trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego zainaugurowały rundę rewanżową

2023-04-03

W niedzielę 2 kwietnia rundę rewanżową po prawie pięciomiesięcznej przerwie w wielkopolskiej klasie B grupy 4 sezonu 2022/2023 zainaugurowały trzy drużyny z powiatu gnieźnieńskiego.

Fara Pelikan Żydowo, Pelikan Niechanowo oraz Wełnianka Kiszkowo, tego  dnia zawalczyły o pierwsze punkty w rozpoczętej rundzie wiosennej. Wszystkim naszym przedstawicielom ni udało się zdobyć punktów gdyż mecze z ich udziałem zakończyły się porażkami. A jak do tego doszło przedstawiamy w krótkich relacjach:

Antares Zalasewo - Fara Pelikan Żydowo 4:2

Pierwszy mecz rundy wiosennej za Farą Pelikan Żydowo zakończony porażką wyjazdową z Antaresem Zalasewo w stosunku 4 :2.Początek meczu był dość  wyrównany kilka sytuacji pod obiema bramkami, lecz żadna ze stron nie potrafiła umieścić piłki w siatce. W 22 min meczu po ładnej akcji bramkę zdobywa dla żydowian Przemek Kilichowski, asystę zaliczył Dominik Karbowiak. I Fara Pelikan obejmuje prowadzeniem1:0. Gdy wydawało się, że podopieczni Mateusza Sypniewskiego zaczną kontrolować mecz między 35 a 42 minutą Fara Pelikan Żydowo traci trzy gole. I do przerwy żydowianie przegrywali 1:3. Druga połowa to także wyrównany pojedynek, w której Fara Pelikan stara się zdobyć bramkę kontaktową. Udaje się to piłkarzom z Żydowa  dopiero w 88 min, bramkę po asyście Łukasza Sieczkarka zdobywa Norbert Jędrzejczak. I w meczu było 3:2 dla Anatesu Zalasewo.  Niestety kolejna akcja gospodarzy i żydowianie tracą czwartą bramkę. Mimo walki do końca wynik nie ulega zmianie. I Antzres Zalasewo wygrywa 4:2.

Kolejny mecz:
Fara Pelikan Żydowo - Wełnianka Kiszkowo  - 15.04 – godz. 15.30

Meblorz II Swarzędz - Pelikan Niechanowo 4:2

Falstartem podobnie jak Fara Pelikan Żydowo, swoje rozgrywki rozpoczął zespół Pelikana Niechanowo. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego ulegli w spotkaniu wyjazdowym rezerwom Meblorza Swarzędz w stosunku 4:2. Gole dla drużyny rezerw Meblorza Swarzędz zdobywali Maciej Michalski, Dawid Gulczyński, Wojtek Niklus i Kacper Bartkowiak. Kto zdobył dwa gole dla Pelikana Niechanowo nie udało się nam ustalić.

Błękitni Psary Polskie - Pelikan Niechanowo 15.04 – godz. 14.30

Wełnianka Kiszkowo - GKS Gułtowy  0:4

Podobnie jak dwa wcześniejsze zespoły z naszego powiatu  gnieźnieńskiego również od falstartu rundę rewanżową rozpoczęła trzecia nasza drużyna czyli Wełnianka Kiszkowo. Podopieczni Patryka Osińskiego, bowiem w pierwszej kolejce rundy wiosennej doznali dotkliwej porażki na własnym trenie i przed własną publicznością przegrywając gładko mecz z GKS Gułtowy w stosunku 4:0. Dwie bramki dla zespołu gości na swoim koncie zapisał Dawid Wąsowicz a  po jednej bramce do końcowego wyniku meczu dołożyli Krzysztof Andrzejczak i Robert Krajewski.

Kolejne spotkanie:

Wyniki 12 kolejki - 1-2 kwietnia

Zjednoczeni Września (2) - Zjednoczeni II Trzemeszno 4:0
Koziołek II Poznań - Kosynier Sokołowo 0:3 (wo)
Wełnianka Kiszkowo - GKS Gułtowy 0:4
Antares Zalasewo     - Fara Pelikan Żydowo 4:2
Hetman Orchowo     - Błękitni Psary Polskie     8 kwietnia, 15:00

Tabela po 12 kolejkach

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Zjednoczeni Września (2) 12 34 11 1 0 70-11 7 0 0 42-2 4 1 0 28-9
2.  Kosynier Sokołowo 12 27 8 3 1 38-18 4 1 1 20-14 4 2 0 18-4
3.  Antares Zalasewo 12 26 8 2 2 48-27 5 1 0 30-10 3 1 2 18-17
4.  Błękitni Psary Polskie 11 24 7 3 1 45-14 4 2 1 25-12 3 1 0 20-2
5.  Meblorz II Swarzędz 12 19 6 1 5 25-29 1 0 0 4-2 5 1 5 21-27
6.  GKS Gułtowy 12 18 5 3 4 20-17 3 2 2 11-10 2 1 2 9-7
7.  Hetman Orchowo 11 15 4 3 4 19-23 2 3 0 8-3 2 0 4 11-20
8.  Fara Pelikan Żydowo 12 10 3 1 8 31-39 1 0 5 15-24 2 1 3 16-15 1 3 1 0 0 3-1