Trzynastka pechowa dla koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno!

2016-01-04

W sobotę, 2 stycznia w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego, w nowym roku kalendarzowym 2016 doszło do spotkania w ramach rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn.

Tego dnia miejscowa drużyna Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w ramach już trzynastej kolejki rozgrywek drugoligowych podejmowała na własnym parkiecie zespół  MKS Otmuchów. Mimo prowadzenia w trzeciej kwarcie przez gnieźnian z swoim rywalem 12. punktami co dawało nadzieje na pierwsze punkty mistrzowskie zespołu z grodu Lecha w rywalizacji drugoligowej. Trzynastka jednak nie okazała się szczęśliwa dla koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, gdyż ostatecznie ulegli oni swojemu rywalowi MKS Otmuchów w stosunku 79:69. Po tej porażce Sklep Polski MKK zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli II ligi grupy D. Gnieźnianie jak do tej pory po rozegraniu 13. spotkaniach zgromadzili na swoim koncie zero punktów przegrywając wszystkie swoje mecze.

Przechodząc jednak do tego co działo się pod koszami meczu pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno a MKS Otmuchów. To sobotnie spotkanie pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno a drużyną MKS OTMUCHÓW dostarczyło sporo emocji. Jak to miało miejsce w poprzednich spotkaniach inicjatywę przejęli goście, którzy wyszli na kilka punktów przewagi. Lepsza obrona w graczy MKK w drugiej części pierwszej kwarty sprawiła, że gnieźnianie dogonili gości (21-17). W drugiej odsłonie obrona MKK dalej nie pozwalała gościom na zdobywanie wielu punktów, z kolei w ataku gnieźnianie na to, aby uciec przyjezdnym i to też się udało. Wynik 37-29 do przerwy dla Sklep Polski MKK Gniezno, dawał nadzieję na pierwszą wygraną. Niestety, powróciły „demony” 3 kwarty. Brak skuteczności oraz koncentracji w obronie spowodowały, że MKK przegrał ją 34-19. W ostatniej części kwarcie zrywy drużyny  MKK  nie zdały się na wiele i ostatecznie koszykarze z grodu Lecha przegrali kolejny mecz 79-69. Okazuje się, że przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na pierwsze zwycięstwo. Oby stało się to w przyszły weekend we Wrocławiu.

Sklep Polski MKK Gniezno – MKS Otmuchów 69:79 (17:21, 20:8, 19:34, 13:16)

Najwięcej punktów  dla Sklepu Polskiego MKK: Golasiński 31, Konowalski 20, Konwiński 6, Dobrzycki 6, Szkopiński 3, Bilski 3.

Na koniec tej krótkiej relacji z sobotniego meczu pomiędzy Sklepem Polskim MKK Gniezno a MKS Otmuchów należy dodać iż podczas sobotniego spotkania zbierane były pieniądze na operację dla Hani – dziewczynki, która choruje na nowotwór. Ażeby wesprzeć ten szczytny cel kibice, którzy zasiedli na trybunach II LO w Gnieźnie, w przerwie meczu jak również przed nim mogli  nabyć symboliczne cegiełki oraz wziąć udział w licytowaniu piłki, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Hani w Stanach Zjednoczonych.