TS Basket awansował do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

2014-04-07

Zespół Start SGB TS Basket Gniezno niedzielną wygraną w rewanżowym spotkaniu wyjazdowym z zespołem Kusy Szczecin, przypieczętował awans do rozgrywek w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U14.

Spotkanie było dość wyrównane, pełne walki i poświęcenia z obu stron. Gnieźnianki, mimo że miejsce w rozgrywkach było zapewnione, nie odpuszczały gospodyniom, które walczyły zawzięcie o każdy punkt, licząc, że wygrana pomoże im w awansie na trzecie miejsce w tabeli. Jednak z każdą minutą to nasze zawodniczki powiększały przewagę. Tym razem Basketki od początku kontrolowały sytuację i uzyskały prowadzenie po pierwszej kwarcie 14:5, a w drugiej dołożyły kolejne. W połowie spotkania tablica wyświetlała wynik 19:33. Trzecia kwarta nie odbiegała od poprzednich, a w ostatnich minutach czwartej Gnieźnianki - wygrywając pewnie - nieco odpuściły.Tym razem rzutami "za trzy" popisały się - dwukrotnie Aleksandra Piasecka oraz Karolina Draheim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 71:58.

MKS Kusy Szczecin - Start SGB TS Basket Gniezno 58:71 (5:14, 14:19, 17:21, 22:17).

Punkty dla Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 20, Aleksandra Piasecka 14, Karolina Draheim 13, Katarzyna Matysiak 5, Aleksandra Skubiszyńska 5, Julia Mierzwiak 4, Marta Kubasik 4, Monika Pilarska 3, Natalia Janiuk 2, Aleksandra Grzechowiak 1, Oliwia Prusak 0, Kinga Twardowska 0.

Dalszy etap Mistrzostw Polski to mecze ćwierćfinałowe, rozgrywane w ośmiu grupach eliminacyjnych. Losowanie grup nastąpi do 16.04, a spotkania odbędą w dniach 25-27.04.

Wygrana ze Szczecinem tak na prawe nie przypieczętowała waszego awansu, bo o nim już było wiadomo po wycofaniu się dwóch drużyn jednej ze szczecina drugiej z Drawska. Jakie są plany dalszych rozgrywek z kim będziecie grac i ile meczy rozegracie?

- Wygrana z Kusym Szczecin przypieczętowała awans do ćwierćfinałów z wysokiego 2 miejsca strefy wielkopolsko - zachodniopomorskiej, co ułatwi nam rozstawienie w losowaniu, które odbędzie się prawdopodobnie 14 kwietnia br. Na pewno pojedziemy do drużyny, która zajęła 1 miejsce w jednej z pozostałych siedmiu stref (np. Gdańsk, Łódź, Sokołów, Sosnowiec, Wrocław, Lublin, Kraków). Do każdego zwycięzcy strefy dolosowana zostanie drużyna z 2 miejsc oraz z innej strefy druzyna, która zajmie 3 miejsce i jeszcze z innej druzyna z 4 miejsca. Awans z ćwiećfinałów uzyskają po dwie druzyny, podobnie z ew. półfinałów do finałów.

Z Markiem Szczepanowskim Prezesem TS Basket MOS Gniezno rozmawiał Tomasz Kostencki