TS Basket awansował do finału po wygranej z UKS Top Spin Olsztynek

2014-05-17

17 maja koszykarki z TS Basket Gniezno, rozegrały drugi z trzech spotkań półfinałów Mistrzostw Polski koszykówki kobiet U 14. Tym razem przeciwniczkami gnieźnianek była drużyna UKS Top Spin Olsztynek.

Pierwszą kwartę, jak dzień wcześniej gnieźnianki przegrywają po wyrównanej walce 16:12. Druga kwarta to wyrównana gra pod obydwoma koszami, jednak lekką przewagę uzyskała drużyna gnieźnieńska ostatecznie kończąc ja remisem 14:14. W trzeciej odsłonie następuje znaczący przełom w grze naszych koszykarek co jak się na końcu okazało miało ostatecznie znaczący wpływ na cały wynik, ponieważ tą kwartę wygrywamy wysoko 5:21. Czwarta kwarta choć wygrana przez przeciwniczki jednak nie udaje im się rzucić tylu koszy aby móc wygrać cały mecz, który okazuje się wynikiem 51:60 szczęśliwym dla TS Basket.

TS Basket - UKS Top Spin Olsztynek 51:60 (16-12 14-14 5-21 16-13)