TS Basket Gniezno - udana inauguracja sezonu

2014-10-11

Inauguracja ligowych zmagań dla drużyny TS Basket Gniezno rozpoczęła się od bardzo dobrego wyniku uzyskanego w meczu wyjazdowym w sobotę 11 października przeciwko MKS MOS Konin.

Od pierwszych sekund gnieźnianki narzuciły tempo i styl gry, który dość szybko zaowocował wyraźną przewagą. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 7:16. Druga kwarta to dalsze budowanie przewagi i konsekwencja w obronie, które przyniosły efekt i w połowie spotkania tablica wyświetlała wynik 11:35. W trzeciej i czwartej kwarcie mecz potoczył się w podobnym stylu i - mimo kilku słabszych momentów - gospodynie nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze przygotowane Basketki. Trzecia kwarta, to wygrana 10:25, a cały mecz zakończył się wynikiem 33:82. Rezultat mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nasze zawodniczki wykorzystały rzuty wolne, które dziś nie były najmcniejszą ich stroną.

MKS MOS Konin - TS Basket Gniezno 33:82 (7:16, 4:19, 10:25, 12:22).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Aleksandra Skubiszyńska 18, Aleksandra Piasecka 13, Natalia Janiuk 11, Karolina Draheim 9, Aleksandra Grzechowiak 8, Katarzyna Matysiak 7, Liliana Banaszak 5, Monika Pilarska 4, Julia Mierzwiak 3, Marta Kubasik 2, Oliwia Prusak 2, Kinga Twardowska 0.
Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla MKS MOS Konin: K. Wawrzyniak 8, A. Lewandowska 8, A Łętowska 4, W. Napierała 3,  N. Wierzbińska 2, M. Walczak 2, P. Janicka 2, K. Budkiewicz 2, A. Głądziszewska 2, M. Sylwestrzak 0, M. Olesińska 0, M. Szreder 0.
Trenerzy: M. Stawicka, G. Zieliński.

Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy na pierwsze spotkanie ligowe w Gnieźnie, które odbędzie się w najbliższy piątek, 17. października w Hali GOSiR przy ul. Jolenty 5. Tym razem gnieźnianki zagrają przeciwko wymagającej drużynie MUKS Poznań. Liczymy na niezawodny doping.