TS Basket Gniezno - wygrana z Osieczną

2016-02-06

Po przerwie związanej z feriami zimowymi koszykarki TS Basket Gniezno w sobotę 6 lutego wyjechały do Osiecznej, aby rozegrać tam rewanżowy mecz 11. kolejki Wielkopolskiej Ligi Kadetek.

Po pierwszym, wygranym wysoko spotkaniu (115:36) u siebie, również w pojedynku wyjazdowym, to gnieźnianki były faworytkami. I zgodnie z przewidywaniami, pewnie wygrały 65:42, choć bardzo wyrównana gra w pierwszej kwarcie nie zapowiadała takiego wyniku - gospodynie postawiły bardzo twarde warunki i ta część spotkania zakończyła się remisem.

Pozostałe kwarty rozegrały się już pod dyktando naszych zawodniczek i w konsekwencji doprowadziły do ponaddwudziestopunktowej wygranej. W dzisiejszym meczu bardzo dobrze zaprezentowały się: kapitan drużyny Aleksandra Piasecka (16pkt, 3x3pkt, 7 zb., 5 as.), Monika Pilarska (16pkt, 2x3pkt, 4zb.), Aleksandra Skubiszyńska (11pkt, 4zb., 1 as.). Swoje dwie "trójki" dołożyła także Karolina Draheim, która łącznie zdobyła dziś 8pkt.

UKKS Iskry Osieczna - TS Basket Gniezno 42:65 (15:15, 9:18, 10:15, 8:17).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Aleksandra Piasecka 16, Monika Pilarska 16, Aleksandra Skubiszyńska 11, Karolina Draheim 8, Aleksandra Grzechowiak 4, Natalia Janiuk 4, Kamila Twardowska 2, Kinga Twardowska 2, Oliwia Prusak 2, Katarzyna Matysiak 0, Karolina Florkowska 0.
Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla UKKS Iskry Osieczna: Zuzanna Harendarz 20, Julia Łopacińska 11, Lilianna Dworacka 8, Alicja Dudziak 3, Karolina Chudzińska 0, Sylwia Kaźmierczak 0, Anna Laskowska 0, Weronika Malinowska 0, Patrycja Marcinkowska 0, Magdalena Szpilak 0.
Trenerzy: Henryk Chudobski, Bogusz Chudobski.

Sędziował: Marcin Lutomski.

Kolejne spotkanie we własnej hali TS Basket rozegra już za tydzień - 13 lutego (sobota) o godz. 11:00 - podejmować będziemy zespół Tęczy Leszno. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na halę sportową Gimnazjum nr 1, przy ul. Świętokrzyskiej 33.