TS Basket wygrywa w Lesznie

2015-11-23

Ważne zwycięstwo odniosły w niedzielę 22 listopada zawodniczki TS Basket Gniezno w Lesznie, gdzie rozegrały dobre spotkanie z zawsze groźną drużyną Tęczy Leszno.

O wyniku spotkania zdecydowała pierwsza kwarta, którą gnieźnianki wygrały 18:6. W kolejnych częściach leszczynianki po zmianie strategii rozpoczęły pościg za wynikiem, jednak mimo zbliżenia się na 1 pkt. różnicy w połowie trzeciej kwarty, ta sztuka im się nie udała. Niedzielna wygrana  gnieźnianek jest tym cenniejsza, że jest - jak twierdzi trener Marek Szczepanowski  - jest pierwszą wygraną w hali Trapez w Lesznie odniesioną przez zespół TS Basket. Dotąd ta sztuka nie udała się żadnej drużynie z wcześniejszych roczników. Jednak dziś ta "tradycja" została zmieniona.

W meczu na uwagę zasługuje double-double zdobyty przez kapitan drużyny Aleksandrę Piasecką - 19pkt (w tym dwie "trójki") i 10 zbiórek. Swoje kolejne "trójki" dołożyły dziś także Karolina Draheim(3) i Katarzyna Matysiak(1). Na brawa zasługuje jednak cała drużyna, która poradziła sobie z obroną wyniku po zejściu z boiska z powodu fauli dwóch podstawowych zawodniczek.

Tęcza Leszno - TS Basket Gniezno 50:54 (6:18, 17:12, 8:6, 19:18).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Aleksandra Piasecka 19, Karolina Draheim 12, Aleksandra Skubiszyńska 6, Aleksandra Grzechowiak 4, Julia Andrzejewska 4, Julia Mierzwiak 4, Katarzyna Matysiak 3, Monika Pilarska 2, Karolina Florkowska 0, Kinga Twardowska 0, Marta Tomaszewska 0, Kamila Twardowska 0.

Już niedługo TS Basket rozegra 3 spotkania pod rząd na własnej hali - fanów i kibiców zapraszamy:

* 6 grudnia (niedziela) o godz. 11:00 - przeciwnikiem będzie drużyna bez porażki w lidze - Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.

* 13 grudnia (niedziela) o godz. 15:30 - mecz rewanżowy przeciwko ENEA AZS Poznań

* 19 grudnia (sobota) o godz. 11:00 - podejmować będziemy zespół UKKS Iskry Osieczna.

Wszystkie spotkania odbędą się w hali Gimnazjum nr 1, przy ul. Świętokrzyskiej 33