Turniej Gniezno Santander Cup rozpoczęty! Remis gospodyń na początek

2021-09-17

W piątek, 17 września rozpoczął się tradycyjny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Gniezno Santander Cup.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki zawodniczki MKS-u PR Gniezno mimo że cały mecz prowadziły to ostatecznie zremisowały z Łukovią Łuków.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęły gnieźnianki prowadząc w 6  minucie 5:1. Później Łukovia zaczęła grać skuteczniej jednak gospodynie również zdobywały bramki, prowadząc w 13 minucie 9:4. Do przerwy (grano 2x15 minut) szczypiornistki z Pierwszej Stolicy prowadziły 10:5 kontrolując wydarzenia boiskowe.

Chwilę po krótkiej przerwie trafienie zaliczyły łukowianki. W 21 minucie zawodniczkom z Łukowa udało się dojść gnieźnianki na trzy trafienia (9:12) i na tym nie poprzestały. Na pięć minut przed końcem meczu szczypiornistki z Grodu Lecha prowadziły jeszcze 12:10. Dzielnie grające łukowianki walczyły jednak do końca i ostatecznie na inaugurację turnieju Gniezno Santander Cup 2021 MKS PR Gniezno zremisował z Łukovią Łuków 14:14.