Turniej I ligi w Toruniu - zwycięstwo i remis Startu

2024-01-21

W niedzielę, 21 stycznia, w bocznej hali Areny Toruń przy ul. Bema rozegrano II turniej grupy A I ligi w hokeju halowym.

Wystąpiły w nim zespoły: Polonii Skierniewice, Lipna Stęszew, Pomorzanina II Toruń i Startu 1954 Gniezno. W pierwszym meczu startowcy do przerwy prowadzili z Polonią Skierniewice 3:0 ostatecznie zwyciężając 9:4. Cztery bramki dla czerwono-czarnych zdobył Jan Wesołowski, dwie - Szymon Kosicki, a po jednej - Damian Szymański, Jakub Dąbrowski i Mateusz Ciężki. Drugim rywalem gnieźnian był zespół rezerw Pomorzanina Toruń.  To spotkanie było znacznie bardziej zacięte i wyrównane. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale startowcy odrabiali straty i do przerwy prowadzili 3:2. Na początku drugiej połowy podwyższyli nawet przewagę do dwóch bramek. Gospodarze turnieju zaczęli jednak odrabiać straty, a pięć minut przed końcem meczu wyszli na prowadzenie.  W ostatniej minucie gnieźnianie egzekwowali karny strzał rożny i wykorzystali go ustalając wynik meczu na 5:5. Dwie bramki  dla  Startu zdobył Damian Szymański, a po jednej Szymon Kosicki, Jan Wesołowski i Stanisław Wybierzyński. W innych meczach toruńskiego turnieju padły rezultaty: Lipno Stęszew - Polonia Skierniewice 8:1,  Pomorzanin II Toruń - Lipno Stęszew 8:4. W tabeli na prowadzeniu Pomorzanin II i Start po 10 punktów trzecie jest Lipno – 3, a czwarta Polonia – 0.