Turniej wewnętrzny Husarza Gniezno z okazji Dnia Dziecka

2017-06-22

W dniu 18 czerwca Klub Sportowy Husarz Gniezno zorganizował dla swoich najmłodszych sportowców wewnętrzny turniej zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka i wewnętrzne rozgrywki KS Husarz o tytuł Mistrza Klubu w sezonie 2016/2017 w kategorii open.

Zawody odbyły się dzięki uprzejmości Pani Barbary Kędzierskiej i firmy Leo Libra w restauracji Dwór pod Dziką Kaczką.
W zmaganiach wzięło udział 22 młodych zapaśników, którzy zostali podzieleni na 7 kategorii wagowych.

Pierwsze miejsca wywalczyli – w kat. wagowej 22 kg Matylda Dziadoszek, w kat. 25 kg Patryk Remlein, w kat. 29 kg Ignacy Szarzyński, w kat. 33 kg Jan Skupin, w kat. 38 Eryk Bogcki, w kat. 43 kg Konrad Sobkowiak i w kat. 50 kg Jakub Budny.

Drugie miejsca zdobyli w odpowiednich kategoriach – Antoni Skupin, Jan Kokot, Dominik Dynaryński, Mateusz Dziadoszek, Hubert Sobkowiak, Jakub Stefański i Kacpert Pastwa.

Na trzecim miejscu uplasowali się – Gabriela Dynaryńska, Zofia Kropaczewska, Alan Woźniak, Mikołaj Budzyński, Alan Bogucki, Hubert Chojnacki, Witold Temczuk i Nikodem Kaczmarczyk.

Po zakończonym turnieju z okazji Dnia Dziecka rozegrane zostały walki o tytuł klubowego mistrza KS Husarz. W celu wyłonienia najlepszego zapaśnika w sezonie 2016/2017 zastosowano formułę polegającą na stoczeniu pojedynków w systemie nordyckim pomiędzy zwycięzcami poszczególnych grup wagowych wyłonionych w turnieju z okazji Dnia Dziecka.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Eryk Bogucki, który wywalczył tym samym tytuł Mistrza KS Husarz Gniezno w kategorii open w sezonie 2016/2017. Tytuł vice mistrza zdobył Ignacy Szarzyński, a II vice mistrzem został Jakub Budny.

Oprócz rywalizacji dla dzieci przeprowadzono konkurencje dla rodziców w postaci toru przeszkód. Najlepszą  mamą okazała się Emilia Dziadoszek, a ojcem Bartosz Skupin.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością – Pan Tomasz Budasz Prezydent Miasta Gniezna, Pan Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS (który dokonał otwarcia zawodów), Pan Piotr Kujawski radny Powiatu Gnieźnieńskiego i Pan Marek Szczepanowski inspektor wydziału sportu w Urzędzie Miasta Gniezna.
Dzień zawodów był dla członków KS Husarz szczególną okazją do świętowania, z uwagi na fakt pozyskania pierwszej pełnowymiarowej maty zapaśniczej, na której przeprowadzone zostały wspomniane wyżej zawody. Powyższa inwestycja byłaby niemożliwa bez udziału i porozumienia Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Polskiego Związku Zapaśniczego i zaangażowania wielu innych osób związanych ze sportem zapaśniczym.
Z powyższym Zarząd KS Husarz pragnie złożyć szczególne podziękowania
-  Prezydentowi Miasta Gniezna Panu Tomaszowi Budaszowi i współpracownikom z wydziału sportu UM - Panom Markowi Szczepanowskiemu i Waldemarowi Rewer,
-  Staroście Powiatu Gnieźnieńskiemu Pani Beacie Tarczyńskiej i współpracownikom z wydziału sportu, turystyki i promocji – Panom Marcinowi Makohońskiemu i Tomaszowi Pokłądeckiemu,
-  Zarządowi Polskiego Związku Zapaśniczego.

Serdeczne podziękowania za czynne wspieranie powyższej inicjatywy Zarząd KS Husarz składa Panom Tadeuszowi Tomaszewskiemu Przewodniczącemu WZ LZS i Piotrowi Kujawskiemu radnemu Powiatu Gnieźnieńskiego.

W zorganizowanie zawodów zaangażowanych było wielu rodziców młodocianych sportowców  i osób związanych z gnieźnieńskimi zapasami, za co KS Husarz wyraża ogromną wdzięczność, a zwłaszcza Pani Gabrieli Skupin, Państwu Emili i Mateuszowi Dziadoszek, Panom - Zbyszkowi Śliz, Norbertowi Remlein, Szymonowi Bereźnickiemu, Michałowi Siudzińskiemu, Waldemarowi Zamiar oraz wszystkim pozostałym rodzicom, którzy wdrożyli się w pomoc.

Na wyróżnienie zasługują również sponsorzy zawodów i fundatorzy nagród - Państwo  Maria i Jerzy Borowi z firmy Studio Stempel, Pizzeria Twoja, Hotel Nest, salon kosmetyczny Yasumi, bez których oprawa imprezy byłaby o wiele bardziej skromniejsza.