Turniejami na Pałukach hokeiści zainaugurowali sezon halowy

2015-12-01

W miniony weekend zainaugurowane zostały rozgrywki mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. Inauguracyjne turnieje odbyły się w Gąsawie i Rogowie.

Do rozgrywek halowych w tym sezonie zgłosiła się rekordowa (w ostatnich latach) liczba 10 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, a rozgrywki prowadzone są systemem turniejowym. W grupie A  znalazły się: Grunwald Poznań, AZS AWF Poznań, LKS Rogowo, UKS Bałagany Łubianka i  Start 1954 Gniezno. W grupie B występują:  LKS Gąsawa, AZS Politechnika Poznańska, Warta Poznań, Pomorzanin Toruń i Stella Gniezno.

W sobotę, 28 listopada, w hali sportowej w Gąsawie  zmagania rozpoczęła grupa B.  Gnieźnieńska Stella na inaugurację wygrała z  AZS Politechniką Poznańską 7:2. Trzy gole dla stellistów zdobył  Robert Grotowski, a po dwa - Marcin Lewartowski i   Dawid Kowalski. W drugim spotkaniu, w starciu  z gospodarzami turnieju - LKS Gąsawa gnieźnianie po trzech minutach prowadzili już 2:0  dzięki dwóm trafieniom Marcina Lewartowskiego z karnych strzałów rożnych. Gąsawianie jednak szybko odrobili straty i ostatecznie pokonali stellistów aż 9:2.

Pozostałe spotkania grupy B zakończyły się następującymi rozstrzygnięciami:

Pomorzanin Toruń – LKS Gąsawa 3:4

Warta Poznań – Pomorzanin Toruń 4:10

AZS Politechnika Poznańska – Warta Poznań 2:7

Dzień później, w niedzielę, 29 listopada, w hali sportowej w Rogowie zmagania zainaugurowała grupa A. W  pierwszym swym meczu zespół Startu 1954 zmierzył się z obrońcą mistrzowskiego tytułu - Grunwaldem Poznań. Spotkanie do przerwy było bardzo wyrównane. Grunwald dwukrotnie obejmował prowadzenie, a startowcy doprowadzali do remisu dzięki trafieniom Jacka Kurowskiego i Damiana Szymańskiego. Do przerwy obrońcy tytułu prowadzili 3:2 zdobywając w 17. minucie bramkę z „krótkiego rogu”. W drugiej połowie strzelał już tylko Grunwald wygrywając ostatecznie 6:2. W drugim meczu startowcy rozgromili UKS Bałagany Łubianka (czyli faktycznie rezerwy Pomorzanina Toruń) 10:1. Sześć bramek w tym spotkaniu zdobył dla Startu Marcin Grotowski, dwie - Arkadiusz Brożek, a po jednej Łukasz Kurowski i Mateusz Ciężki.

W innych meczach pierwszego turnieju grupy A padły rezultaty:

Grunwald Poznań – LKS Rogowo 16:3

AZS AWF Poznań – UKS Bałagany Łubianka 10:2

LKS Rogowo – AZS AWF Poznań 4:4

Kolejne turnieje w ramach eliminacji mistrzostw Polski mężczyzn rozegrane  zostaną w najbliższy weekend w Poznaniu (grupa A) i w Toruniu (grupa B).