Turnieje tenisa stołowego

2013-11-04

Ten weekend przy tenisowych stołach to wojewódzkie turnieje kwalifikacyjne z cyklu Grand Prix rozgrywane w Poznaniu.

W sobotę w zmaganiach kadetów bardzo dobrze zaprezentowała się Anita Chudy – Stella Niechan Gniezno wygrywając cały turniej ,a w finale pokonując Joannę Maślak z GLKS Orlęta Czacz 3:0.  W kategorii chłopców Dawid Balcerzak zajął drugie miejsce wygrywając w półfinale z Dawidem Mikułą z Konina 3:0, przegrywając w finale z Łukaszem Wachowiakiem z Kobylina i wygrywając dodatkową grę o drugie miejsce z Krzysztofem Mrozkiem z Piasta Nowy Belęcin. Zarówno Anita jaki Dawid awansowali do finałów ogólnopolskich w Brzegu Dolnym. Trzynaste miejsce zajęła Roksana Wojtalak i Dominik Lewandowski. Startowało blisko osiemdziesięciu zawodników.

W niedzielę w kategorii juniorów bardzo dobre drugie miejsce zajął będący pierwszy rok juniorem Filip Kujawa. Pokonał min. w półfinale Denisa Bolewicza z Dąbcza 3:1 i uległ  w finale   Jakubowi Cembrowiczowi z Ostroroga 1:3. Siódmy był Jakub Różak. W kategorii juniorek Agata Klabińska była czwarta, Anita Chudy piąta, a Martyna Urbaniak siudma. Filip Kujawa tym samym awansował do finałów ogólnopolskich Grand Prix w Bilczy, które rozegrane zostaną pod koniec stycznia.