Turniejowa sobota pływaków Kontra Gniezno

2017-06-08

W minioną sobotę 3 czerwca młodzi pływacy z Młodzieżowego Klubu Pływackiego Kontra Gniezno brali udział równolegle w dwóch imprezach pływackich: w Toruniu gdzie zorganizowane zostały Zawody pływackie o Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup oraz w 3 Meetingu Pływackim im. M. Frankiewicza organizowanym w Poznaniu.

W Toruniu startowało blisko 300 zawodników z roczników 2006 i młodszych. Klub Kontra Gniezno reprezentowały: Inga Jaworska i Oliwia Szarpatowska. Młode gnieźnianki zaliczyły świetne starty i pokazały się z jak najlepszej strony:
Inga Jaworska (2008) na dystansie 25m stylem grzbietowym i 50m dowolnym była bezkonkurencyjna i zdobyła dwa złote medale. Dodatkowo została nagrodzona pucharem dla najlepszej zawodniczki Zawodów!!! Brawo Inga!!!
Oliwia Szarpatowska (2007) w konkurencjach 50m dowolnym i 50m klasykiem zajęła świetne 3 miejsce, zdobywając 2 brązowe medale. Brawo Oliwka!!!
Toruńska Błękitna Wstęga Wisły zdobyta!!!

W Poznaniu natomiast zawodnicy Kontry: Zuzanna Blige, Wiktoria Ślachcińska, Katarzyna Budzyńska, Alicja Nawrocka, Zosia Pacyńska oraz Miłosz Grawon i Adam Oszutowski, zmierzyli się w startach z ogólnopolską czołówką młodych pływaków na 50-metrowym, olimpijskim basenie w Termach Maltańskich. Ogółem w Meetingu startowało blisko 400 zawodników z 38 klubów pływackich z całej Polski.

Jako jedyny Gnieźnianin, na podium stanął Adam Oszutowski (2002), zajmując 3 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz 4 miejsce na 100 m klasykiem. Brawo Adam!!!

Pozostali zawodnicy, choć tym razem bez miejsc medalowych, również świetnie zaprezentowali się uzyskując wysokie pozycje w klasyfikacji, ale, co najważniejsze, często bijąc dotychczasowe rekordy życiowe:
Kasia Budzyńska (2002) w konkurencjach 50m dowolnym oraz 100m klasykiem zajęła dwa razy 4 pozycję.

Zosia Pacyńska (2002) na dystansie 100 m motylem również „musnęła” podium i zajęła 4 miejsce, natomiast na 100m grzbietem uplasowała się na 7 pozycji.
Mimo, że miejsce tuż za podium pozostawia pewien niedosyt, to naprawdę imponujące wyniki i perspektywy na przyszłość, tym bardziej, że o ostatecznej pozycji gnieźnieńskich zawodniczek zadecydowały setne sekundy! Brawo !!!


Pozostali zawodnicy: Zuzia, Wiktoria, Ala i Miłosz, tym razem zakończyli swoje starty na nieco dalszych pozycjach, zaliczając naprawdę świetne starty w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje!!!
 
Angelika Ślachcińska + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,turniejowa-sobota-plywakow-kontra-gniezno.html