Twa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

2021-06-23

Rozpoczynamy ostatni tydzień zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Obecnie jako Gniezno plasujemy się na 4. miejscu. Znając jednak dotychczasowe zaangażowanie cyklistów pokonujących kilometry dla Pierwszej Stolicy, wierzymy że uda się jeszcze wjechać na podium.

W ubiegłym tygodniu odbyła się m.in 24h sztafeta rowerowa dla Gniezna w Dziećmiarkach. Jak przekazał nam organizator Pan Remigiusz, wzięło w niej udział 80 osób, którzy pokonywali trasę o długości blisko 20 km. Wielu z nich pokonało pętle ponad 10 razy. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom. Dziękujemy organizatorom i partnerom tego przedsięwzięcia, w szczególności Panu Remigiuszowi.

Za nami także wyzwanie sponsora lokalnego - firmy Velux. Podobnie jak we wcześniejszych, także i teraz cykliści mogli wykonać zdjęcia o tematyce rowerowej i umieszczać je na swoich profilach z oznaczeniem #VELUX. W drugim zadaniu mieli do pokonać jak najdłuższe dystanse w terminie od 15 do 20 czerwca - w tej  kategorii laureatami zostali: Witosław 1033km, Marek 1023km, Leszek 924km, Natalia 896km, Leszek 815km, Jerzy 644km, Robert 629km, Kiełpo 568km, Mariusz 540km, Dariusz 511km.

Co jeszcze przed nami? Naprawdę sporo zakręconych przedsięwzięć:

- w czwartek 24 czerwca o godzinie 18:00 na plaży jeziora Winiary, akcja pod nazwą 300 gnieźnieńskich rowerowych spartan, termin organizatorzy zmienili ze względu na środowy mecz reprezentacji ( https://fb.me/e/Hgp55881);

- w sobotę 26 czerwca, o godz. 15:00 Piknik Rowerowy na terenie placu zabaw przy ul. Armii Krajowej 14 (osiedle Grunwaldzkie), dla pierwszych 50 osób które dotrą na to spotkanie rowerami z uruchomioną aplikacja mamy dzwonki rowerowe od naszych sponsorów lokalnych;

- w niedzielę 27 czerwca, o godzinie 10:00  z Rynku Starostwo Powiatowe wraz z sympatykami wyruszy na kolejny rajd rowerowy #DookołaPowiatu, tym razem szlakiem czerwonym.

- w związku z tym, że jest to ostatnia niedziela zmagań, zapraszamy cyklistów na spotkanie pn. Rowerowe Ognisko. Odbędzie się ono w Kłecku, a dokładnie w miejscu które nosi nazwę Biwakowisko. Dla pierwszych 200 osób, które dotrą w to miejsce rowerami z uruchomioną aplikacją Aktywne Miasta w godzinach od 15:00 do 18:00 będziemy mieli  pakiety, które będzie można spożyć na miejscu ( https://tiny.pl/9hlr2 ). W związku z realizacją tego wydarzenia, nie odbędzie się spotkanie rowerowe o godzinie 16:00 na Rynku.
Realizacja powyższych przedsięwzięć uzależniona jest od warunków pogodowych

Zapraszamy  do udziału rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, a tym samym udziału w konkursie Kręcimy dla Gniezna. Zachęcamy również do udziału w spotkaniach i inicjatywach oddolnych publikowanych m.in na profilu FB Wspieramy Konkret Gniezno, obecnego lidera wśród grup kręcących dla Gniezna.

Rywalizację wspierają firmy: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Velux, Briedgstone

Anna Dzionek + foto

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,twa-rywalizacja-o-puchar-rowerowej-stolicy-polski.html