Twierdza Fałkowo nadal niepokonana

2020-10-05

W niedzielne przedpołudnie 4 października w strugach deszczu zespół FAS KS Fałkowo, odniósł szóste zwycięstwo przy dwóch porażkach w rozgrywkach wielkopolskiej klasie A PROTON grupie 3.

Kolejny komplet punktów podopieczni grającego trenera FAS KS Fałkowo – Oskara Włodarczyka, zapisali na swoim koncie pokonując w ósmej kolejce wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 u siebie zespół z dołów tabeli GKS Golęczewo w stosunku 5:3. Mecz fałkowianie zaczęli jednak od straty bramki,. W 5 minucie po ewidentnym błędzie obrońcy z Fałkowa, piłkę podaną do bramkarze przejął Paweł Grabia i celny strzałem wpakował ją do bramki gospodarzy wyprowadzając tym samy zespół z Golęczewa na prowadzenie 1:0. Odpowiedź fałkowian jednak na straconego gola była wręcz natychmiastowa. W 10 minucie bowiem mieliśmy remis 1:1 po tym jak po szybkiej kontrze i zamieszaniu w polu karnym gości do wyrównania stanu meczu doprowadził zdobytą bramką samobójczą Piotr Mysiak. Nie upłynęło pięć minut a FAS KS Fałkowo wyszedł na prowadzenie 2:1. W polu karnym gości był faulowany Maurycy Szumińskie a podyktowany rzut karny na korzyść gospodarzy na bramkę zamienił Patryk Cegielski. Do przerwy fałkowianie zdobyli jeszcze jednego gola. W 39 minucie bramkę do szatni dla FAS KS Fałkowo, zdobył Artem Zakharov. I gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 3:1.

Początek drugiej połowy fałkowianie rozpoczęli od nieustających ataków na bramkę swojego rywala jednakże z wypracowanych sytuacji strzeleckich nie potrafili wbić przeciwnikowi kolejnego gola. „Niewykorzystane akcje lubią się mścić” o czym przekonali się na własnej skórze gospodarze tracąc w przeciągu czterech minut dwie bramki. Najpierw goście zmniejszyli prowadzenie fałkjowian do 3:2 po golu zdobytym w 61 minucie przez Pawła Grabie, który wykorzystał podyktowany rzut karny na korzyść przyjezdnych. Chwilę później goście w 65 minucie doprowadzili do stanu 3:3 po golu zdobytym przez Jakuba Kędelskiego. Na szczęście podopieczni Oskara Włodarczyka, szybko z dwóch straconych bramek się otrząsnęli i swoje zwycięstwo przypieczętowali zdobyciem kolejnych dwóch goli w końcówce niedzielnego meczu. I tak w 82 minucie na ponowne prowadzenie FAS KS Fałkowo wyprowadził zdobywając czwartego gola dla swojej drużyny Maurycy Szumiński. Zaś wynik końcowy spotkania na 5:3 dla FAS KS Fałkowo, ustalił w 88 minucie zdobytą bramką Hubert Rogowski. Tym zwycięstwem zespół FAS KS Fałkowo, potrzymał miano zespołu niepokonanego na własnym trenie a co za tym idzie z trzeciego awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli.

W najbliższą niedzielę 11 października zespół FAS KS Fałkowo, czeka potyczka piłkarska w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Fałkowianie bowiem tego dnia o godzinie 11.00 zmierzą się w Łubowie z tamtejszym Formatonem Piast. Już dzisiaj zapowiada się ciekawa a co za tym idzie zacięta walka pomiędzy obiema drużynami o komplet punktów.

Skład FA KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Filip Sadowczyk, Artem Zakharov, Patryk Cegielski, Łukasz Częstochowski, Bartosz Kellner (88' Adrian Fiebig), Piotr Musiołowski (60' Kamil Balicki), Hubert Rogowski (90'+1 Hubert Beszterda), Maurycy Szumiński (90'+1 Patryk Bąkowski), Piotr Włodarczak, Oskar Włodarczyk (90' Jonasz Dudek)