Twierdza Pelplin nie zdobyta. MKK przegrywa dwudziestoma sześcioma punktami!

2018-02-10

Na kolejny swój mecz mistrzowski w ramach rozgrywek 2 ligi koszykówki mężczyzn trwającego sezonu 2017/2018 zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno udał się w sobotę 10 lutego do Pelplina gdzie był podejmowany przez zespół miejscowej Decki.

O tym, że Decka Pelplin nie należy do gościnnych zespołów świadczy fakt, iż  w tym sezonie jeszcze żadnej z przyjezdnych drużyn nie udało się tam wygrać meczu. Przekonali się o tym fakcie koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, którzy mimo zaciętej walki schodzili po sobotnim meczu pokonani przegrywając z zespołem z Pelplina różnicą aż dwudziestu sześciu punktów 82:56. A jak do tego doszło że twierdza Pelplin, po raz kolejny nie została zdobyta. Otóż spotkanie pomiędzy Decka Pelplina a Sklep Polski MKK Gniezno, rozpoczęło się od zdecydowanego prowadzenia gospodarzy którzy pierwsza kwartę meczu wygrali 24:11 a drugą 17:12 i na przerwę schodzili prowadząc z gnieźnianami już 41:23. Po zmianie stron wprawdzie gnieźnianie co przyzwyczaili swoich kibiców rzucili się do odrabiana start wygrywając ją 23:16 przez co zmniejszyli prowadzenie koszykarzy z Pelplina do jedenastu oczek 57:46. Jednakże ostatnie słowo należało do gospodarzy sobotniego spotkania, którzy wygrywając czwarta kwartę zdecydowanie 25:10 przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając cały mecz w stosunku 82:56.  W tym miejscu należy zaznaczyć iż była to druga porażka koszykarzy Sklepu Polski MKK Gniezno w sezonie 2017/2018 z zespołem z Pelplina. Przypomnijmy iż w pierwszej konfrontacji pod koszem lepszymi o cztery oczka również okazali się koszykarze Decka Pelplin wygrywając w Gnieźnie spotkanie w rundzie sezonu zasadniczego w stosunku 74:70.

Kolejne swoje spotkanie mistrzowskie zespół drugoligowego Sklepu Polskiego MKK Gniezno, rozegra również na wyjeździe mając za przeciwnika w najbliższą sobotę 17 lutego zespół Biofarm Basket Suchy Las. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 14.00.

Punkty dla Decka Pelplin: Karol Majchrzak -17, Tristan Baliński -16, Marcin Chudy -14, Sławomir Sikora -12, Bartosz Sarzało – 10, Paweł Kowalczuk  i Jedrzej Szymąński po 4, Patryk Smugała -3, Krystian Reszka -2

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Szymon Budnikowski -13,  Dariusz Dobrzycki – 10, Marek Sobkowiak – 9, daniel Kotwasiński i Piotr Golasiński po 6, Filip Andrzejewski i Karol Tyborowski po 5, Piotr Leśniczak -2.