Tylko remis Formatonu Piast Łubowo w meczu z Golęczewem, choć zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki

2021-05-09

W niedzielne przedpołudnie 9 maja zespół Formatonu Piast Łubowo, w ramach 20 kolejki ligowej rundy wiosennej wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 podejmował zespół GKS Golęczewo.

Spotkane zakończyło się remisem 2:2 przez co oba zespoły podzieliły się z sobą punktami w ligowej tabeli. Niedzielny mecz nie zaczął się najlepiej dla Formaton Piasta Łubowo. Po wrzucie z autu przez gości w 8 minucie przejęcie piłki sygnalizował Arek Wiśniewski, jednak nie sięgnął piłki i zawodnik gości z dużego kąta silnie uderzył pod poprzeczkę dając prowadzenie swojemu zespołowi 1:0. Zawodnicy z Łubowa dążyli do wyrównania i najpierw Maciej Adamski uderzył w słupek z 8 metrów, później poprzeczkę obił Jakub Kierzek, a w ostatnich minutach pierwszej połowy 43 minucie wyrównanie stanu meczu 1:1  dał strzał z bliska Dawida Zięby. I oba zespoły na przerwę schodziły remisując z sobą.

W drugiej połowie ponownie wiele okazji stworzyli sobie piłkarze Łubowa. Kilka razy udało się zagrać w pole karne, jednak brakło wykończenia akcji. Bramkę dającą prowadzenie zespołowi z Łubowa na 2:1 zdobył w 73 minucie Tobiasz Garstka po asyscie Filipa Adamskiego. Gdy wydawało się, że zwycięstwem zakończy się mecz dla zawodników Formatonu Piast Łubowo  do głosu doszli goście i odzyskali piłkę na skrzydle. Za akcja nie wrócił Maciej Adamski i "jego zawodnik" zdołał jeszcze dośrodkować i w polu karnym odbył się klasyczny pinball. Do strzału z nożyc złożył się zawodnik gości i piłka najpierw po koźle zmierzała w stronę bramki i dobrze był ustawiony golkiper Łubowa. Futbolówka odbiła się jednak jeszcze od kolana  defensora z Łubowa i zmieniła kierunek w zasadzie wtrurlając się do bramki. Bezpośrednio po tej akcji sędzia zakończył mecz. I zdobyta bramka w doliczonym czasie gry 90+3 minuty dała remis 2:2 w całym meczu obu zespołom.

A już w środę 12 maja zespół Formatonu Piast Łubowo, rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. W ramach zaległej 17 kolejki ligowej, która pierwotnie miała odbyć się 17 kwietnia a została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego przeciwnikiem Formatonu Piast Łubowo w meczu wyjazdowym będzie ekipa Lotnika-1997 Poznań. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki, Maksymilian Sikorski, Arkadiusz Wiśniewski, Jacek Nowak, Patryk Kluczyński, Filip Adamski, Aleks Puglist, Dawid Zięba, Adrian Łucki, Maciej Adamski, Jakub Kierzek.

Skład rezerwowych: Mikołaj Lewandowski, Mateusz Cieźki, Mariusz Jabkiewicz, Maciej Róźycki, Karol Zwolenkiewicz, Tobiasz Garstka, Jakub Połatyński, Patryk Wasielewski

Formaton Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ