Tylko remis Pelikana Niechanowo z Jurandem Koziegłowy

2018-11-04

Remis, a co za tym idzie jeden punkt do ligowej tabeli dopisali seniorzy Pelikana Niechanowo, którzy "tylko" zremisowali w sobotnie popołudnie 3 listopada na Plantach w przedostatnim meczu tej jesienie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1z Jurandem Koziegłowy 1:1.

Przebieg pierwszej połowy (jak i całego meczu zresztą) był pod zdecydowane dyktando gospodarzy. To podopieczni Damiana Łukasika kontrolowali boiskowe wydarzenia, goście zaś ograniczali się do kontrataków, które rozbijał dobrze spisujący się blok obronny Pelikana. Po pierwszej połowie to miejscowi powinni prowadzić, lecz niestety sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Patryk Jankowski, a piłka po uderzenie z rzutu wolnego wykonywanego przez Filipa Kruczyńskiego ostemplowała tylko słupek bramki. Do przerwy było zatem 0:0.

Po zmianie stron trochę nerwowy początek zielono - czarnych, którzy oddali inicjatywę gościom. Na szczęście tylko na chwilę i już po paru minutach to Pelikan rządził na boisku. W okolicach 70 minuty Pelikan wykonywał rzut wolny z narożnika pola karnego gości. Do piłki podszedł Patryk Jarzyński i uderzył ją w stronę bramki, nad futbolówką przeskoczył jeszcze Krzysztof Jackowiak i ta wpadła do bramki Juranda. Wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki dla miejscowych, lecz ponownie Patryk Jankowski oraz Andrzej Stefański pudłowali w stuprocentowych sytuacjach. Na domiar złego to goście doprowadzili do remisu. Aut na wysokości pola karnego Pelikana wykonał jeden z zawodników gości, drugi dośrodkował w pole karne, a tam strzałem głową napastnik doprowadził do wyrównania. Niestety nie udało się graczom Pelikana odmienić losów tego meczu i końcowy wynik to 1:1. Warto podkreślić na koniec wspaniały doping na trybunach. Ponownie swoich starszych kolegów wspierali zawodnicy ze Szkółki Pelikana, a "dowodzili" nimi niezawodni Ewelina Nawrocka oraz Bartosz Zych. Również goście mieli swoich reprezentantów na trybunach, którzy w liczbie trzech dopingowali swój zespół, wspomagając się nieodzownym atrybutem kibica - bębnem. Brawo Kibice!

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (Łukasz Błaszak), Tomasz Winkel, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Patryk Jarzyński), Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński, Andrzej Stefański, Filip Kruczyński, Patryk Jankowski (Zbigniew Kościański). ponadto: Bartosz Jaworski, Dawid Zamiara, Adrian Kurek.