Tym razem najlepiej licytowała, wistowała oraz rozgrywkę i obronę zademonstrowała para Kujawski i Wojciechowski

2018-07-03

W turnieju brydżowym rozegranym w pierwszy poniedziałek lipca, każdy z 20 zawodników reprezentujących sekcje brydża sportowego Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrał w restauracji Leo Libra 27 wcześniej wygenerowanych z systemu Bridge Spider (Pajączek) rozdań.

Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny a pobrane z systemu rozdania były bardzo ciekawe i jednocześnie bardzo trudne zarówno w licytacji jak i w rozgrywce. Tym razem najlepszą licytację, wist oraz rozgrywkę i obronę, nagrywając 61,11 procent zademonstrowała para  Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Drugą lokatę  z dorobkiem 60,65 procent zajęła para Wojciech Kordys (niezrzeszony – Stanisław Kowalczewski (PAB Poznań/Gniezno) a trzecią, nagrywając 55,56 procent zajęła para Mirosław Jankowski (niezrzeszony) – Wojciech Kus (Lokator Gniezno). Czwarte miejsce z wynikiem 50,95 procent zajął duet Zbigniew Marciniak  – Rafał Mikołajczak (Lokator). 
 
Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 9 lipca 2018 roku o godzinie 17,00 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej. Będzie to siódma edycja tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski – bardzo popularnego w naszym kraju turnieju, w którym zapewne wystartuje ponad 700 par. Będzie więc okazja do porównania swoich umiejętności z czołowymi, polskimi zawodnikami. Rozdania na ten turniej przygotowane są przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Do udziału w turnieju zaprasza Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator rozgrywek brydżowych w Gnieźnie. Zaproszenie kierowane jest zwłaszcza do studentów gnieźnieńskich uczelni, uczniów szkół oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.
 
Roman Kujawski/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
 
 
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,tym-razem-najlepiej-licytowala-wistowala-oraz-rozgrywke-i-obrone-zademonstrowala.html