Tytan Gniezno awansował do finału Mistrzostw Polski Rugby 7! II miejsce w turnieju we Wrocławiu!

2023-03-20

Gnieźnieńscy Tytani awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Rugby 7! W sobotę zajęli II miejsce w II turnieju eliminacyjnym we Wrocławiu ulegając nieznacznie Juvenii Kraków 19:26.

W cyklu dwóch turniejów eliminacyjnych gnieźnianie zajęli I miejsce z dorobkiem 38 punktów. 18 marca 2023 rozegrany został II turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7. Gnieźnianie celowali wysoko mając w pamięci bardzo dobry występ jesienią w Warszawie, kiedy to zwyciężyli cały turniej. We Wrocławiu zaczęli od meczów grupowych z Legią Warszawa oraz Biało-Czarnymi Nowy Sącz. Pierwsze spotkanie wygrali 49:0, a drugie 73:5. Z I miejsca w grupie awansowali do półfinału, gdzie czekali na nich akademicy z warszawskiej AWF. Spotkanie półfinałowe gnieźnianie wygrali 50:7, a w finale mierzyli się z krakowską Juvenią. To spotkanie niestety gnieźnianom nie wyszło. Maszyna zacięła się w I połowie, którą krakowianie wygrali zdecydowanie 26:0. W II połowie Tytani rzucili się do odrabiania strat, ale zabrakło czasu na wyszarpanie zwycięstwa. Rezultat końcowy 26:19 dla Juvenii.

Przed Tytanami niewiele odpoczynku, bo już w najbliższą niedzielę zagrają w Koszalinie pierwszy wiosenny turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Finał Mistrzostw Polski Rugby 7 już za miesiąc – 15 kwietnia  w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!