Udana inauguracja koszykarzy z Gniezna przed własną publicznością !

2017-10-03

W pierwszym meczu ligowym sezonu 2017/2018 rozegranym na własnym parkiecie hali II LO w Gnieźnie, koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno pokonali w niedziele 1 października zespół rezerw Trefla Sopot.

W meczu, który był ciekawym i zaciętym pojedynkiem, lepszymi okazali się koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno pokonując różnicą 21 punktów rezerwy Trefla Sopot w stosunku 94: 73. Pierwsze punkty dla gnieźnian w niedzielnym meczu i to trzy, zdobył nowy nabytek MKK Gniezno - Emil Rau,  goście szybko doprowadzili do remisu jednak po pierwszej kwarcie to gnieźnianie prowadzili trzema punktami 25:22. W kolejnej odsłonie niedzielnego meczu prowadzenie gnieźnian nad swoimi rywalami się powiększało a na wyróżnienie w kolejnej kwarcie zasługuje dobra postawa a co za tym idzie celność trafiania do kosza swojego przeciwnika innego nowego zawodnika MKK Gniezno - Kamila Szkopińskiego oraz Piotra Golasińskiego co pozwoliło gnieźnianom schodzić na przerwę po dwóch kwartach prowadząc z gośćmi 45:30.
Na początku trzeciej kwarty wprawdzie koszykarzom Trefla udało się zmniejszyć straty z dwóch pierwszych lecz i po tej kwarcie gnieźnianie prowadzili nadal w meczu 65:58. Ostatnia odsłona niedzielnego spotkania należała ponownie do zespołu MKK Gniezno, który z każdą minutą powiększał swoje prowadzenie nad swoimi rywalami by ostatecznie spotkanie zakończyć wynikiem 94:73.

Sklep Polski MKK Gniezno – Trefl II Sopot 94:73 (25:22, 20:8, 20:28, 29:15)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Budnikowski 23, Rau 14, Szydłowski 14, Dobrzycki 11, Golasiński 10, Leśniczak 8, Kotwasiński 5, Szkopiński 5, Sobkowiak 4, Andrzejewski, Wietrzyński.

Kibice w Pierwszej Stolicy zobaczą koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno w najbliższą sobotę 7 października walczących o ligowe punkty z kolejną drużyną zaplecza ekstraklasy Asseco II Gdynia . Do tego meczu dojdzie o godzinie 14.00 ponownie w hali II LO w Gnieźnie. I już dzisiaj można na to spotkanie zaprosić kibiców koszykówki w grodzie Lecha, którzy z pewnością na brak emocji sportowych nie będą mogli narzekać.