Udana inauguracja nowego sezonu 2016/2017 w wykonaniu Czarnych Czerniejewo!

2016-08-21

Po okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie A grupie 1, zespół Czarnych Czerniejewo meczem wyjazdowym zainaugurował zmagania w tej klasie piłkarskiej.

Jedyny reprezentant w tej klasie piłkarskiej z naszego powiatu gnieźnieńskiego, prowadzony od tego sezonu przez Macieja Lisieckiego, byłego zawodnika wrzesińskiej Victorii , który zastąpił na tym stanowisku poprzedniego trenera czerwono-czarnych Bartłomieja Figasa, w niedzielę 21 sierpnia udał się do Lubonia gdzie był podejmowany przez miejscowy zespół Stelli. Inauguracja nowego sezonu 2016/2017 w wykonaniu Czarnych Czerniejewo, można zaliczyć do udanych gdyż podopieczni Macieja Lisieckiego, zapisali na swoim koncie pierwsze punkty w nowym sezonie 2016/2017 pokonując zespół z Lubonia w stosunku 1:0. Zwycięstwo drużynie z Czerniejewa, trzeba przyznać wcale nie przyszło łatwo gdyż  spotkanie miało dość wyrównany przebieg od początku do końca i jeden jak i drugi zespół mógł po kilku sytuacjach strzeleckich wyjść na jednobramkowe prowadzenie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, dopiero w drugiej połowie zapewnili sobie komplet punktów a co za tym idzie pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2016/2017. W 80 minucie wprawdzie  czerwono-czarni zdobyli gola a autorem niego okazał się Sławomir Staniszewski. Bramka ta jednak nie została uznana gdyż w mniemaniu arbitra bocznego Staniszewski, w trakcie oddawania strzału na bramkę Stelli Luboń był na pozycji spalonej. Gol dający komplet punktów drużynie z Czerniejewa zdobyty już poprawnie padł w doliczonym czasie gry w 92 minucie. Na 25. metrze faulowany był Maciej Lisiecki, który sam był egzekutorem rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu Lisieckiego i rykoszecie spadał pod nogi Damiana Szczepaniaka, stojącego na 8 metrze, który nie zastanawiając się długo posłał ją w stronę bramki gospodarzy. Na szczęście decyzja Szczepaniaka  okazała się trafiona gdyż piłka zatrzepotała w siatce bramki Stelli Luboń. Po tym golu arbiter prowadzący te spotkanie zakończył tą potyczkę piłkarską i mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Czerniejewo.

Kolejnym przeciwnikiem Czerwono Czarnych, będzie również w meczu wyjazdowym ekipa Kłosa II Zaniemyśl. Do tego meczu pierwotnie miało dojść w Czerniejewie, lecz z powodu remontu płyty głównej boiska odbędzie się na wyjeździe tak jak kolejne cztery z rzędu. Do tej potyczki dojdzie w najbliższy weekend 26 lub 27 sierpnia.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Kuliński, Maciej Lisiecki, Piotr Cyrulewicz, Patryk Malinger (70’ Sławomir Staniszewski), Bartosz Kozioł, Rafał Wawrzyniak, Patryk Buczkowski, Alan Tomaszewski, Szymon Kapsa (60’ Damian Szczepaniak)