Udana inauguracja przed własną publicznością MKK Gniezno

2014-11-11

W sobotę 8 listopada w hali przy ulicy Jolenty 5 pierwsze spotkanie w Gnieźnie w ramach rozgrywek 3 ligi rozegrali koszykarze MKK Gniezno.Przeciwnikiem koszykarzy z Pierwszej Stolicy Polski była drużyna Bombardier Szczecin.

Po porażce w Tarnowie Podgórnym gospodarzom bardzo zależało na pokonaniu mocnego rywala ze Szczecina. Początek spotkania nasi koszykarze rozpoczęli nerwowo i to goście objęli prowadzenie 6: 0. Szybko jednak nasi chłopacy wrócili na właściwe tory i pierwszą kwartę zwyciężyliśmy 24: 21,kończąc kwartę po celną trójką Piotra Golasińskiego niemal równo z końcową syreną. Druga kwarta to popis gry naszego zespołu. Mocna obrona pozwalała na przeprowadzanie szybkich ataków i oddawanie rzutów z czystych pozycji. Do szatni schodziliśmy w dobrych humorach prowadząc 50 :31 . Goście nie złożyli jednak broni i w drugiej połowie napsuli sporo krwi naszej ekipie. Dwóch zawodników podkoszowych mierzących sporo ponad dwa metry w dużym stopniu zdominowało grę na tablicach co pozwoliło w czwartej kwarcie zniwelować straty gościom do 9 pkt . Ostatecznie jednak zwycięstwo nie było zagrożone i w tym ważnym spotkaniu wygrywamy 89:78.

W przebiegu całego spotkania należy podkreślić dobrą skuteczność w rzutach z dystansu ( 16 x 3pkt ) oraz zaangażowanie i determinacje w walce z silniejszymi fizycznie rywalami. Kolejne spotkanie rozegramy w sobotę 15 listopada o godzinie 16.00 w hali II LO . Rywalem naszej drużyny będzie zespół  Fundacji PBG Basket Junior Poznań

MKK Gniezno –Bombardier Szczecin 89-78 ( 24:21  26:10 26:27  13:20)

Punkty MKK : Dobrzycki 29, Konowalski 20, Guilherme 14, Nowiński 13, Golasiński 11, Kafarski 2

Najwięcej dla Bombardiera : Kulczyński 15, Kowalski 12