Udana inauguracja rezerw MKS PR Gniezno

2023-10-09

Od zwycięstwa nowy sezon 2023/2024 jako beniaminek rozgrywek I ligi kobiet piłki ręcznej rozpoczęły dziewczęta rezerw MKS PR Gniezno.

Zespół prowadzony przez Romana Solarka i stanowiący zaplecze pierwszej drużyny MKS PR URBIS Gniezno, występujące w rozgrywkach ORLEN Superligi piłki ręcznej kobiet w sobotę 7 października udał się na pierwsze swoje spotkanie do Kościerzyny gdzie był podejmowany przez miejscową drużynę KS. Gnieźnianki inaugurację rozgrywek pierwszoligowych zaliczą do udanych gdyż z Kościerzyny przywiozły komplet punktów wygrywając spotkanie sobotnie po bardzo ich zaciętym przebiegu 30:29. Podopieczne Romana Solarka w mecz weszły dosyć słabo gdyż po 7 minutach przegrywałaby z gospodyniami już 5:0. Pierwsze punkt kontaktowy gnieźnianki zdobyły w 8 minucie. W kolejnych minutach połowy MKS PR II Gniezno, radził sobie coraz lepiej niwelując stratę punktową z początku sobotniego meczu i w efekcie na przerwę schodził przegrywając z KS Kościerzyna zaledwie 16:15. Druga połowa sobotniego meczu miała również zacięty przebieg. Gnieźnianki nie odpuszczały i doprowadziły do stanu 21:21 w 43 minucie po celnym trafieniu do bramki KS Kościerzyny a minutę później wyszły na prowadzenie 22:21, którego jak się później okazało nie oddały do końca. Ostatecznie podopieczne Romana Solarka, wygrały spotkanie jedną bramka 30:29 przez co punkty pojechały do Pierwszej Stolicy Polski.

Kolejny mecz zespół MKS PR II Gniezno, rozegra u siebie z zespołem MMKS Jutrzenka Płock.

Punkty dla KS Kościerzyny zdobyły: Kornelia Dziurala -8, Wiktoria Nowak -6, Weronika Dzadza -4, Patrycja Bieńkowska -4, Kornelia Krawiec -3, Natali Kara -2, Paulina Turulska -1, Milena Kosznik –1

Punkty dla MKS PR II Gniezno zdobyły: Zofia Bartkowiak -12, Maria Tanaś -8, Agata Szymańska – 3, Kinga Piotrowska -2, Maja Brząkała – 2, Julia Nowak -1, Weronika Wabińska -1, Paulina Musiał -1