Udana inauguracja rundy wiosennej Czarnych Czerniejewo!

2016-03-26

Po okresie przygotowawczym do rozgrywek w rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016, w poznańskiej klasie A grupie 1, zespół Czarnych Czerniejewo meczem na własnym boisku zainaugurował zmagania w tej klasie piłkarskiej.

Jedyny reprezentant w tej klasie piłkarskiej z naszego powiatu gnieźnieńskiego, prowadzony przez Bartłomieja Figasa, w sobotę 26marca podejmował w pierwszym meczu z rundy rewanżowej zespół Maratończyka Brzeźno. Inauguracja rundy rewanżowej w wykonaniu Czarnych Czerniejewo, można zaliczyć do udanych gdyż podopieczni Bartłomieja Figasa, zapisali pierwsze punkty na swoim koncie tej wiosny wygrywając z zespołem Maratończyka Brzeźno w stosunku 2:0. Zwycięstwo drużynie z Czerniejewa, trzeba przyznać wcale nie przyszło łatwo gdyż mimo że po pierwszej połowie był w meczu remis i gospodarze kontrolowali przebieg gry na boisku, to goście w końcówce jej mogli wyjść na jednobramkowe prowadzenie. W 25 minucie drużyna z Brzeżna, nie wykorzystała a właściwie jeden z zawodników tego zespołu wybornej okazji posyłając piłę z 5 metra po uderzeniu głową nad bramką z Czerniejewa. W końcówce pierwszej połowy w 45 minucie jeden z piłkarzy gości z kolei nie trafił po uderzeniu również z głowy piłką do pustej bramki z 2 metra.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie, podopieczni Bartłomieja Figasa, nadal kontrolowali przebieg gry na boisku stwarzają sobie raz po raz dogodne sytuacje strzeleckie do zdobycia gola. Spora grupka wiernych kibiców Czarnych Czerniejewo, która zasiadała w sobotę na trybunach i przyglądała się poczynaniom czerwono-czarnych, na bramkę wyprowadzającą ich zespół na prowadzenie doczekała się dopiero w ostatnich pięciu minutach drugiej połowy. W 85 minucie zespół z Czerniejewa, na prowadzenie 1:0 wyprowadził debiutujący w drużynie Czarnych młodzieżowiec tej drużyny Hubert Talarczyk, który strzałem z 9 metra po długim rogu wykorzystując dograną piłę przez innego młodzieżowca Mateusza Perka, umieścił ją w bramce gości. Pięć minut później czyli w 90 minucie, został ustalony końcowy wynik sobotniego spotkania na 2:0 dla Czarnych Czerniejewo. Gola pieczętującego zwycięstwo czerwono-czarnych w sobotnim meczu po prostopadłym podaniu przez Sławomira Staniszewskiego, zdobył pozyskany w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej z wrzesińskiej Victorii – Patryk Buczkowski, który przelobowując bramkarza gości z 8. metra umieścił ją w bramce z Brzeźna.

Czarni Czerniejewo – Maratończyk Brzeźno 2:0 (0:0)

Bramki dla Czerniejewa: Hubert Talarczyk, Patryk Buczkowski

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Kuliński, Mateusz Perek, Mateusz Jaworski, Rafał Wawrzyniak, Bartosz Kozioł (65’ Bartosz Kubalewski), Patryk Malinger (65’ Damian Pankowski), Dominik Jabkiewicz (70’ Hubert Talarczyk), Patryk Buczkowski, Zbigniew Kościański (82’ Sławomir Staniszewski)

Następne spotkanie mistrzowskie w ramach rundy rewanżowej sezonu 2015/2016, rozegra 3 kwietnia na wyjeździe gdzie będzie podejmowany w Poznaniu o godzinie 12.00 przez zespół miejscowego Przemysława.