Udana inauguracja w wykonaniu Zjednoczonych Trzemeszno!

2019-08-11

W sobotę 10 sierpnia podobnie jak zespół Czarnych Czerniejewo, walkę o punkty ligowe w nowym sezonie 2019/2020 w wielkopolskiej V lidze grupie 1 rozpoczął drugi z reprezentantów z naszego powiatu mowa tutaj o Zjednoczonych Trzemeszno.

Spadkowicz z poprzedniego sezonu z rozgrywek wielkopolskiej IV ligi, na inaugurację nowego sezonu na własnym trenie i przed własną publicznością jako beniaminek piąty ligowych zmagań podejmował zespół 1922 Lechii Kostrzyn. Inauguracja nowego sezonu w wykonaniu podopiecznych Dariusza Kuryły wypadła na ,,piątkę” gdyż trzemesznianie swojego rywala odprawili do domu z ,,kwitkiem” wygrywając spotkanie 2:1. Gospodarze w sobotni mecz weszli doskonale, gdyż po upływie sześciu minut prowadzili z swoim rywalem z Kostrzyna różnicą dwóch bramek. Najpierw golkipera z Kostrzyna w 4 minucie pokonał celnym strzałem z bliskiej odległości w ekipie Zjednoczonych – Bartosz Czarnecki, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie 1:0. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył prowadzenie zespołu z Trzemeszna, pokonując bramkarza przyjezdnych po raz drugi w meczu Szymon Meller. Po tym golu gra się wyrównała a że do końca pierwszej połowy bramki już nie padały to na przerwę zespół z Trzemeszna schodził prowadząc z 1922 Lechią Kostrzyn w stosunku 2:0. Po zmianie stron goście z Kostrzyna zaraz na początku drugiej połowy sobotniego meczu zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2:1. Bramkę kontaktową dla przyjezdnych w 52 minucie zdobył Mariusz Nejman. Jak się później okazało był to ostatni gol zdobyty w sobotnim spotkaniu mimo że piłkarze jednej jak i drugiej drużyny mieli okazję do zdobycia kolejnych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Zjednoczonych Trzemeszno, który pokonał drużynę 1922 Lechii Kostrzyn w stosunku 2:1 inkasując tym samym komplet punktów w pierwszym meczu nowego sezonu 2019/2020. Oby tak dalej.

W najbliższą sobotę 17 sierpnia drużyna Zjednoczonych Trzemeszno, po raz drugi w nowym sezonie zaprezentuje się przed własną publicznością. O godzinie bowiem 15.00 trzemesznianie na własnym trenie podejmować będą ekipę Zameku Gołańcz.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Oliwier Kaczmarek, Mikołaj Korzycki, Hubert Siwa, Marcin Szymański (70 Krzysztof Majchrzak), Sebastian Ferenc, Marcin Hałajczak (46 Alan Polus), Daniel Bartkowiak, Dawid Ciążyński (88’ Eryk Grzegorski), Patryk Różycki (46 Kamil Wysocki)