Udane starty zawodników Klubu Karate INOCHI Gniezno

2016-03-14

Dnia 12 marca w Hali Widowiskowo Sportowej Cobra Arena w Środzie Wielkopolskiej odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP 2016.

W rywalizacji wzięło udział 440 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Klub Karate Inochi Gniezno reprezentowali: Nikodem Pankowski, Michał Bartz, Weronika Majchrzak, Julita Bartz, Hanna Szymańska, Joanna Orczyk, Bernadetta Kuleczka, Arkadiusz Kwaśniewski, Filip Owczarzak, Mikołaj Owczarzak oraz sensei Marta Pawłowska. Dla początkujących zawodników był to pierwszy start w zawodach. Bernadetta zaprezentowała się jak zawsze bardzo dobrze i jako jedyna z zawodników Klubu zdobyła złoty medal stając na najwyższym stopniu podium. Arkadiusz startował w kumite, jednak nie udało mu się zakwalifikować do finału. W konkurencji kata startowali Filip, Mikołaj oraz sensei Marta. Pojedynek chłopców ułożył się tak niefortunnie, że musieli stanąć przeciw sobie w walce o trzecie miejsce. Sędziowie zdecydowali iż lepszy był Mikołaj i to on zdobył brązowy medal. Również Marta zdobyła brązowy medal w swojej kategorii.