Udane występy w imprezach sportowych kijkarzy z Trzemeszna

2018-08-07

W sobotę 4 sierpnia w Osielsku a dokładnie w Żołędowie przy ul. Słonecznej odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski Nordic Walking. Impreza ta była jednocześnie kolejnym etapem Pucharu Polski Nordic Walking oraz Pucharu Europy Nordic Walking. Rywalizację przeprowadzono na dystansach – 5, 10 i 21 km.

Z pięciokilometrową trasą postanowiły zmierzyć się dwie reprezentantki Kijkowego Trzemeszna i zrobiły to w świetnym stylu. Kamila Kolberg z czasem 34,32 min. zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła Agnieszka Kędzierska (34,49 min.). Każda z nich wróciła do domu z dwoma medalami i dwoma pucharami. Zawody ukończyło 423 zawodników, w tym 227 kobiet.

Płaska i miękka nawierzchnia trasy pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów. Sprzymierzeńcem kijkarzy niestety nie była z pewnością upalna pogoda. Tym bardziej wszystkim należą się wyrazy uznania.
Organizatorem tego sportowego wydarzenia była Polska Federacja Nordic Walking oraz Gmina Osielsko.

W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych, odbyła się dziesiąta edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka (znany i ceniony lekarz – Gąsawski Judym). W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację biegaczy na dystansie 10 km, zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg dla dzieci i młodzieży o długości 3 km.

W marszu z kijkami udział wzięła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna. Start w zawodach zakończył się sukcesami zawodniczek z grodu Kilińskiego. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowała się Angelika Płachcińska (VI m – ce). Pokonała ona dystans w czasie 34,21 min., co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Wśród pań drugą lokatę wywalczyła Kamila Kolberg, która przemierzyła trasę w 34,48 min. Najniższy stopień podium należał do Agnieszki Kędzierskiej. Uzyskany przez nią rezultat to 35,41 min.
W zawodach nordic walking wystartowało 67 osób, w tym 53 kobiety. Start i meta usytuowane były na Stadionie Gminnym przy ul. Sportowej. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sympatyków Gąsawy, OSP Gąsawa oraz Rada Sołecka Gąsawa przy wsparciu Urzędu Gminy Gąsawa i Starostwa Powiatowego Żnin.

Natomiast w sobotę 28 lipca Małgorzata Szczudlik reprezentowała Kijkowe Trzemeszno podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Bieszczad Nordic Walking w Ustrzykach Dolnych. Do pokonania była wymagająca trasa o długości 7 km. Małgosia przemierzyła dystans w czasie 1:01:21. W klasyfikacji generalnej zajęła XVI miejsce, wśród kobiet była szósta a w swojej kategorii wiekowej druga. W zawodach uczestniczyło 33 zawodników, w tym 19 kobiet. Patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. Organizatorami rywalizacji byli: Bieszczadzki Klub Nordic Walking, Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych oraz Hotelik Strwiąż Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.