Udane występy zawodników Husarza Gniezno w Starogardzie

2023-09-18

W dniach od 15 do 17 września w Stargardzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Szkół U 14 w zapasach w stylu wolnym. W zmaganiach udział wzięło ponad 520 młodych sportowców z 39 klubów, w tym trzy drużyny z Niemiec.

Pierwsze dwa dni należały do grupy wiekowej młodzik i dzieci (chłopcy). Pierwszą Stolicę Polski reprezentował w kategorii wagowej 68 kg Dominik Dynaryński – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, który okazał się bezkonkurencyjny w tej kategorii, wygrywając pojedynki ze wszystkimi swoimi rywalami już w pierwszych rundach. W finale pokonał przez położenie na łopatki zawodnika z Luckenwalde (Niemcy) -  Linusa Hubnera i tym samym wywalczył złoty medal i tytuł mistrzowski.

W sobotę i niedzielę do zmagań przystąpiły młodziczki i dzieci (dziewczynki). Gnieźnieńskie szkoły reprezentowały dwie zawodniczki – Matylda Dziadoszek ze Szkoły Podstawowej Milenium i Gabriela Dynaryńska uczennica Szkoły Podstawowej nr 12.  Matylda po zaciętych pojedynkach zajęła ostatecznie 3 miejsce w kategorii 46 kg. W spotkaniu półfinałowym uległa Karolinie Gwóźdź - zawodniczce MLUKS Karlino, a w spotkaniu o 3 miejsce pokonała Lenę Paprzycką z Sobieskiego Poznań.

Gabriela Dynaryńska uplasowała się na 18 miejscu w kategorii wagowej 50 kg.

Wszyscy gnieźnieńscy zawodnicy na co dzień trenują w Klubie Sportowym Husarz Gniezno