Udane zakończenie jesieni. Mieszko-Carbon pokonuje Mosinę

2013-11-23

Mocnym akcentem zakończyli jesienne rozgrywki piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno, występujący w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej. W sobotę 23 listopada w drugim meczu rozegranym awansem z rundy wiosennej z sezonu 2013/2014, biało-niebiescy na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmowali zespół 1920 Mosiny. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Przemysława Urbaniaka w stosunku 3:2.

ym zwycięstwem gnieźnianie, w pełni zrehabilitowali się drużynie z Mosiny za porażkę odniesiona na ich terenie w drugim meczu z rundy zasadniczej sezonu 2013/2014, kiedy to jak pamiętamy wysoko ulegli oni zespołowi prowadzonemu przez Arkadiusza Kaliszana w stosunku 5:2. Wracając jednak do samego przebiegu ostatniego meczu w tym roku rozegranego przez zespół Mieszka-Carbon Gniezno, w którym rywalem podopiecznych Przemysława Urbaniaka była ekipa 1920 Mosina. To gnieźnianie prowadzenie 1:0 w sobotnim spotkaniu objęli w 14 minucie. Bramkarza z Mosiny – Szymona Nowickiego strzałem z głowy z najbliższej odległości pokonał kapitan biało-niebieskich Krzysztof Jackowiak wykorzystując dograna piłkę z egzekwowanego rzutu rożnego wykonywanego przez Dawida Ciążyńskiego. Po stracie gola goście za wszelka cenę starali się doprowadzić do wyrównania stanu meczu, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 19 minucie meczu blisko tego celu był Bartosz Kania, po którego strzale w zamieszaniu w polu karnym Mieszka-Carbon, po egzekwowanym wcześniej rzucie wolnym z około-25 metra piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Robert Pepliński. Do końca pierwszej połowy wprawdzie piłkarze z Mosiny jeszcze kilka razy groźnie zagrozili bramce Mieszka-Carbon, strzeżonej tego dnia  przez Szymona Menza.  Próby jednakże zdobycia gola kontaktowego przez Macieja Przewłockiego, który znalazł się z golkiperem z Gniezna w 34 minucie sam na sam a także Maxwella Kallu z 34 minuty gdzie gnieźnian po jego strzale z bliskiej odległości od straty gola uratował Krzysztof Jackowiak wybijając piłkę w pole gry nie przyniosły zamierzonego efektu w postaci zdobytej bramki. Ostatecznie pierwsze czterdzieści pięć minut meczu zakończyło się prowadzeniem Mieszka-Carbon Gniezno 1:0, co zapowiadało iż w drugiej odsłonie sobotniego meczu, kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Strumykowej mogli spodziewać się kolejnych zdobytych bramek w wykonaniu obu drużyn a co za tym idzie dobrego widowiska piłkarskiego.

Tak też było gdyż w drugich czterdziestu pięciu minutach zostały zdobyte aż cztery bramki, z których dwie dopisali sobie do końcowego wyniku meczu gnieźnianie i dwie zespół z Mosiny. Pierwszego gola z czterech w tej części meczu zdobyli piłkarze z grodu Lecha. Zaraz po wznowieniu gry w 52 minucie prowadzenie Mieszka-Carbon na 2:0 podwyższył po indywidualnej akcji i minięciu bramkarza gości w jego własnym polu karnym Gracjan Konieczny. W 63 minucie goście po egzekwowanym rzucie rożnym przez Oskara Chudzińskiego i celnym strzale z głowy z bliskiej odległości Łukasz Pachulicza zdobyli bramkę kontaktową zmniejszającą tym samym prowadzenie Mieszka-Carbon do 2:1. W 72 minucie gnieźnianie ponownie jednak prowadzili różnicą dwóch goli z zespołem z Mosiny. Trzecią  bramkę dla biało-niebieskich zdobył Hubert Nowak po indywidualnej akcji prawą stroną boiska i precyzyjnym strzale z ostrego konta z 10-tego metra lokując piłkę w przeciwległym rogu bramki gości. Ostatni gol zdobyty w tym roku na boisku przy ulicy Strumykowej, którego świadkami kibice przybyli na to sobotnie spotkanie piłkarskie został zdobyty przez zespół z Mosiny. W doliczonym czasie gry w 92 minucie drugą bramkę na swoim koncie w zespole gości zapisał Łukasz Pachulicz, ustalając tym samym wynik końcowy meczu na 3:2 dla Mieszka-Carbon Gniezno.
Po rozegraniu 17 spotkań ligowych w tym dwóch meczy awansem z rundy rewanżowej, w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej zespół Mieszka-Carbon Gniezno plasuje się w ligowej tabeli na 6 miejscu z zdobytymi 28 punktami. Rywalizację jesienną sezonu 2013/2014 wygrała ekipa Tarnovii Tarnowo Podgórne z 43 oczkami, wyprzedzając w ligowej tabeli zespoły Warty Międzychód z 33 punktami i Huragan Pobiedziska z 32 oczkami.
Teraz zespół Przemysława Urbaniaka czeka zasłużona przerwa w rozgrywkach ligowych, która potrwa do stycznia 2014 roku, po której drużyna rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej.

Na koniec należy nadmienić iż sponsor klubu Mieszka-Carbon Gniezno - Paweł Sochacki, podczas drugiej połowy sobotniego meczu wręczył osobiście każdemu bezpłatnie kibicowi przybyłemu tego dnia na stadion przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie szalik klubowy. Ten miły gest sponsora klubu była to forma podziękowania dla kibiców za czynny doping zespół biało-niebieskich podczas spotkań rozgrywanych z udziałem zespołu Mieszk-Carbon podczas zakończonej rundy jesiennej sezonu 2013/2014.

Mieszko-Carbon Gniezno – 1920 Mosina 3:2 (1:0)

Bramki dla Mieszka-Carbon: Krzysztof Jackowiak (14’), Gracjan Konieczny (52’), Hubert Nowak (72’)

Bramki dla Mosiny: Łukasz Pachulicz x2 (63’, 92’)

Skład Mieszka-Carbon: Szymon Menz, Patryk szafran, Krzysztof Jackowiak, Łukasz Mokrzycki, Robert Pepliński, Alan Polus, Karol Karasiewicz, Marcin Nowak ( 85’ Mikołaj Zawadka), Gracjan Konieczny, Hubert Nowak (72’ Patryk Kryszak), Dawid Ciążyński (61’ Mateusz Kaczor), Andrzej Stefański ( 75’ Wojciech Gąsiorowski), Albert Kowalski, Dariusz Urbaniak.

Wyniki 17 kolejki - 23-24 listopada

Mieszko Gniezno                          3-2     1920 Mosina
Płomień Przyprostynia                 3-4     Lubuszanin Trzcianka
Pogoń Lwówek                             2-3     Leśnik Margonin
Sokół Pniewy                                3-0     Świt Piotrowo
Sparta Oborniki                            0-0     Zjednoczeni Trzemeszno