Udane zakończenie starego roku przez zapaśników Husarza Gniezno

2022-12-11

Bardzo dobrze zakończyli sezon 2022 zapaśnicy gnieźnieńskiego Husarza. Reprezentanci Pierwszej Stolicy Polski brali udział w minioną sobotę 10 grudnia w dwóch imprezach.

W Środzie Wielkopolskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w zapasach w stylu wolnym, w którym udział wzięło ponad 130 zawodników z 12 klubów. Na najwyższym podium, zdobywając złote medale, stanęli Jakub Piotrowski (kategoria wagowa 28 kg) i Julia Stefankiewicz (kategoria 29 kg). Na drugim miejscu uplasował się Eryk Kaźmierczak, a Bruno Kabaciński zajął 3 miejsce.

W tym samym terminie w Gorzowie Wielkopolskim odbył się turniej GORZÓW WRESTLING CUP (w ramach Cyklu Józefa Tracza) w zapasach w stylu klasycznym, w którym wystartowało ponad 160 zapaśników z 20 klubów, w tym przedstawiciele Estonii i Ukrainy. Pierwszą Stolicę Polski w kategorii wagowej 68 kg reprezentował Eryk Bogucki, który wywalczył brązowy medal.