Udany debiut rezerw Mieszka w rozgrywkach B klasy

2023-08-27

W weekend 26-27 nowy sezon 2023/2024 w rozgrywkach wielkopolskiej klasie B PROTON grupy 5 zainaugurowało dwanaście zespołów w tym pięć z powiatu gnieźnieńskiego.

Wśród tych drużyn swoje zmagania piłkarskie zainaugurowała drużyna rezerw Mieszka Gniezno. W debiucie piłkarskim drużynę, którą do boju w walce o punkty ligowe w sezonie poprowadzi były asystent trenera pierwszej drużyny Mieszka Gniezno - Tomasz Zakrzewski. Zarówno debiut trenerski Zakrzewskiego jak i drużyny rezerw złożonej głównie z piłkarzy juniora starszego wypadł na piątkę. Gnieźnianie bowiem w pierwszym meczu nowego sezonu w niedzielę 27 sierpnia pokonali na boisku pełnowymiarowym z sztuczną nawierzchnią trawiastą przy Strumykowej ekipę Patriota Mieścisko w stosunku 3:1. Gnieźnianie prowadzenie w meczu objęli w 18 minucie. Gola na 1:0 dla rezerw Mieszka zdobył po dograniu piłki w pole karne przez Igora Drzażdyńskigo pomocnik tej drużyny Marcel Góralski. W 23 minucie goście za sprawą błędu linii obronnej biało-niebieskich zdobyli gola kontaktowego doprowadzając tym samym do remisu 1:1. Wynik remisowy nie utrzymał się jednak długo gdyż dwie minuty po straconym golu mieszkowcy wyszli ponownie na prowadzenie 2:1. W 25 minucie bramkę na swoim koncie ponownie zapisał strzelec pierszego gola w ekipie Mieszka – Marcel Góralski. Wynik taki utrzymał się do przerwy. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, pewne zwycięstwo nad Patriotem Mieścisko, przypieczętowali w drugiej połowie niedzielnego meczu i to na jej samym początku. W 51 minucie padła trzecia bramka dla rezerw Mieszka a zdobył ją po rajdzie prawą stroną boiska i sytuacji sam na sam z golkiperem przyjezdnych Albert Gąsiorowski. Mimo że do końca spotkania gnieźnianie mieli jeszcze kilka wybornych sytuacji do podwyższenia wyniku meczu lecz ten nie uległ już do końca zmianie. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem rezerw Mieszka Gniezno w stosunku 3:1.

W kolejnym meczu zespół rezerw Mieszka Gniezno również na własnym trenie w dniu 3 września zmierzy się z rezerwami Meblorza Swarzędz.

Skład Mieszka Gniezno: Filip Budasz, Albert Gąsiorowski Zachariasz Fredyk, Piotr Saskowski, Michał Śnieciński, Daniel Grzeczka, Kacper Hoffmann, Antoni Przybylski, Igor Drzażdzyński, Marcel Góralski, Nikodem Szocziński

Rezerwa: Mikołaj Frankowski, Robert Międzybłodzki, Patryk Tomczak, Mikołaj Poltaszewski, Oskar Tomczak, Krystian Grzeszczak, Gracjan Trzaskawka, Mikołaj Wójcik, Michał Kaczmarek