Udany maraton w Krzywej Wsi

2014-06-05

Kolejny maraton zaliczany do Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB za nami. Był on jednak wyjątkowy, ponieważ otrzymał rangę Mistrzostw Wielkopolski w maratonie, przez co został on oznaczony wysokim priorytetem w naszym kalendarzu.

Jak na imprezę rangi mistrzowskiej przystało, trasa nie należała do najprostszych. Na każdej pętli zawodnicy musieli pokonać 36km, przy różnicy poziomów 550m. Na dystansie MEGA, czyli tym na którym rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski, pętlę należało pokonać dwukrotnie.

Jedynym reprezentantem Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego, który zdecydował się walczyć o mistrzowską koszulkę był Dawid Marosz. Po wyczerpującym wyścigu, w którym jak sam mówił musiał walczyć nie tylko konkurentami, ale przede wszystkim ze swoimi słabościami udało mu się zdobyć tytuł v-ce Mistrza Wielkopolski w Maratonie MTB w kategorii M3!

Na krótszym dystansie w większym składzie zawodnicy GKKG walczyli o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Najlepiej spisał się Tomasz Wachowiak, zajmując 2 miejsce wśród wszystkich zawodników startujących na tym dystansie, a zarazem 2 miejsce w kategorii M2, przegrywające jedynie z Kacprem Szczepaniakiem.  Świetnie spisał się także Łukasz Wegnerski, który na każdym kolejnym wyścigu pokazuje się z coraz lepszej strony – zajął on 6 miejsce w kategorii M3. Radosław Jaskulski wracający, po przerwie w treningach do formy uplasował się na 9 miejscu w kategorii M4, natomiast Michał Bednarek był 28 w M3.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu, w końcu tytułów v-ce mistrzowskich nie zdobywa się zbyt często. Cieszy także 2 miejsce w klasyfikacji open Tomka, a także coraz lepsza postawa klubowiczów, którzy coraz częściej zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce.