Udany początek roku Start SGB TS Basket Gniezno

2014-01-05

Od zwycięstwa rozpoczął rok 2014 Start SGB TS Basket Gniezno. W dniu dzisiejszym Gnieźnianki udały się do Leszna aby rozegrać spotkanie z - wymagającym przeciwnikiem - zespołem Tęczy Leszno, zajmującej do tej pory wysokie, 4. miejsce w tabeli.

Spotkanie było interesujące, obfitowało w dużą ilość akcji po obu stronach boiska, ale to nasze zawodniczki okazały się lepsze w tym spotkaniu. Zdecydowane wygrane w kolejnych kwartach pozwalały spokojnie kontrolować przebieg meczu. Pojedynek zakończył się wynikiem 85:46 dla Basketek z Gniezna. Bardzo pozytywnym jest fakt, że w kolejnym meczu punktują wszystkie zawodniczki ze składu, a tym razem celnymi rzutami za "trzy" popisały się Aleksandra Skubiszyńska, Marta Kęsik oraz Marta Kubasik.

Bardzo cieszymy się, że gra dziewcząt cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców, że co dziękujemy. Drużyna "dorobiła się" kibiców, którzy jeżdżą po Wielkopolsce i kibicują nam. Dziś w Lesznie było 7 takich osób.

Przed nami kolejny trudny mecz - za tydzień wyjazdowa potyczka z silnym zespołem Inei I AZS Poznań, która jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o prymat w tegorocznych rozgrywkach ligowych i wynik tego spotkania będzie decydujący o ostatecznej kolejności w tabeli.

Po 12. kolejkach Start SGB TS Basket Gniezno, z kompletem punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli.

Tęcza Leszno - Start SGB TS Basket Gniezno 46:85 (13:19, 11:23, 14:16, 8:27).

Punkty dla Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 19, Aleksandra Piasecka 12, Katarzyna Matysiak 10, Marta Kubasik 9, Marta Kęsik 9, Aleksandra Skubiszyńska 8, Monika Pilarska 5, Oliwia Prusak 4, Julia Mierzwiak 3, Natalia Janiuk 2, Kinga Twardowska 2, Aleksandra Grzechowiak 2.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

 
Punkty Tęczy Leszno: Martyna Kowlaska 15, Julia Janowska 8, Julia Wojcińska 7, Joanna Wojnicz 5, Monika Giec 3, Zuzanna Ilnicka 2, Klaudia Kruk 2, Weronika Pacholczyk 2, Oktawia Pudlicka 2, Zuzanna Walkowiak 0, Sara Ganowicz 0, Natalia Kieloch 0.

Trener: Kazimierz Wachowiak, Arkadiusz Zachacz.

Sędziowali: Łukasz Samól, Robart Barczak.

Krótką fotorelację ze spotkania można obejrzeć na www.tsbasket.gniezno.pl

Kolejny mecz Start SGB TS Basket Gniezno rozgrywa na wyjeździe w dniu 12.01 z Ineą I AZS Poznań. Najbliższy mecz w Gnieźnie rozegrany zostanie w sobotę 18.01 o godz. 12:00 w hali przy ul. Jolenty, a przeciwnikiem będzie UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.

Zapraszamy!

Piotr Matysiak/Foto archiwum SportGniezno.pl

 

 

PLEBISCYT SPORTOWCA I TRENERA ROKU

GŁOSOWANIE JUŻ od 6 stycznia!!!

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,udany-poczatek-roku-start-sgb-ts-basket-gniezno.html