Udany początek sezonu tenisistów Stelli Niechan

2014-09-07

Mocnym uderzeniem tenisistów stołowych Stelli Niechan Gniezno rozpoczął się nowy sezon. Najpierw w sobotę 6 września w inauguracyjnym meczu I ligi u siebie stelistki pokonały wyżej notowana drużynę AZS Łomża. Dość powiedzieć, że drużyna gości w ubiegłym sezonie grała w rozgrywkach ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się od gier liderek zespołu gnieźnieńskiego: Emilii Kijok i Pauliny Nowackiej. Kijok zdecydowanie pokonała Alicje Leśniak 3:0. Paulina po straconym pierwszym secie, przegrywała już 4:7 z Weroniką Łubą. Jednak po tzw. ‘czasie „ na życzenie wygrała14:12, a potem już gładko. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Magda Wysocka pokonując po ładnej ofensywnej grze 3:1 Karolinę Gołębiewską. Swoją pierwszą grę przegrała Martyna Urbaniak z Moniką Narolewską 1:3. W grach deblowych pewne zwycięstwo odniosła para: Kijok-Nowacka pokonując: Łubą-Narolewską 3:1. Swoją grę deblową przegrały jednak młodsze koleżanki. W następnych grach, Emilia pokonała znowu zdecydowanie 3:0 Narolewską. Niespodziewanie trudny i nerwowy mecz stoczyła Paulina z Gołębiowską, co ważne jednak wygrany 3:2. W tym momencie nasz zespół miał zapewnione zwycięstwo. W kolejnej grze Magda Wysocka nie dała rady grającej nietypowym stylem gry Łubej 0:3. Natomiast sporo emocji dostarczyła Martyna Urbaniak. Po przegranych dwóch pierwszych setach z Leśniak, wydawało się, że ten mecz szybko się skończy. Jednak zmiana taktyki spowodowała zwrot w przebiegu pojedynku. Martyna odrobiła stratę i w decydującym bardzo wyrównanym secie, miała dwie piłki meczowe. Jednak brak konsekwencji i odwagi w ataku dał ostatecznie zwycięstwo 15;13 Alicji Leśniak. Gratulacje dla dziewczyn za dobry początek, tym bardziej że w tym roku liga zapowiada się bardzo silna i wyrównana.

W sobotę 6 i niedzielę 7 września ruszyły rozgrywki indywidualne. W Krzyżu Wlkp. rywalizowali młodzicy. Świetnie spisał się Maksymilian Janowski wygrywając turniej chłopców. W finale pokonał Remigiusza Styzińskiego z Polonii Śmigiel, w półfinale również zawodnika ze Śmigla Filipa Ludwiczaka. Trzecie, wysokie miejsce zajął Sebastian Mudrak. Wśród dziewcząt Roksana Wojtalak była siódma. Startowało ponad osiemdziesięciu zawodników. Zawodnik Stelli Niechan- Maks Janowski uzyskał awans na finały ogólnopolskie, które odbędą się 28-29 września w Nowej Rudzie.

W Poznaniu natomiast ponad osiemdziesięciu zawodników walczyło o awans do finałów ogólnopolskich Grand Prix Juniorów. Rewelacyjnie zagrała, prezentująca ostatnio doskonałą formę Agata Klabińska. Stelistka w półfinale pokonała Grażynę Cieślę z Polonii Śmigiel, a w finale rozprawiła się z Moniką Iracką z Obornik. Piąta była Anita Chudy. Bardzo ciekawa była rywalizacja wśród chłopców. Do finałowej ósemki awansowało czterech stelistów. Jakub Różak w półfinale pokonał Dawida Jóźwiaka ze Śmigiel, jednak w finale po grze stojącej zdaniem wielu obserwatorów na bardzo wysokim poziomie  uległ Andrzejowi Juszczakowi 2:3 w setach. W meczu dodatkowym o drugie miejsce premiującym awans wygrał z Denisem Bolewiczem 3:1. Piąte miejsce w tym turnieju zajął Filip Kujawa, a szóste Dawid Balcerzak. Tym samym Agata Klabińska i Jakub Różak awansowali do finałów centralnych, które rozegrane zostaną w Zielonej Górze w dniach 10-12 października.
 Tak więc trenerzy: Tadeusz Nowak i Eugeniusz Kruger, mogą być zadowoleni z udanego startu swoich podopiecznych. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy do sezonu przynosi pozytywne efekty.

Następne dwa mecze pierwszej ligi stelistki zagrają za tydzień w Białymstoku.