Udany rewanż na Rawii Rawicz juniorów MKK Gniezno

2015-12-13

Bardo dobrze rozpoczęli rundę rewanżową Wielkopolskiej Ligii Juniorów zawodnicy MKK Gniezno. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza, pomimo iż przystępowali do tego meczu bez Piotra Leśniczaka (skęcenie stawu skokowego) odegrali się za porażkę w pierwszej kolejce rozgrywek, pokonując 13 grudnia w gnieźnieńskiej hali Gimnazjum nr 1 zespół Rawii Rawicz 73:67.

Pierwsze minuty spotkania należały do przyjezdnych. MKK grało bardzo nerwowo w ataku i popełniało proste błędy w defensywie. Goście wykorzystywali mankamenty obronne gnieźnian i powiększali przewagę, która w 5 min. wyniosła 7 punktów. Gospodarze głównie za sprawą Wietrzyńskiego i Banaszaka zdołali zniwelować prowadzenie Rawii, doprowadzając do wyniku 11:12. Niestety w końcówce znowu kilka niezrozumiałych zagrań, spowodowało, że MKK przegrało premierową odsłonę 12:16. Drugą kwartę znowu lepiej zaczęli nasi przeciwnicy, którzy wygrywali bardzo dużo pojedynków 1 na 1, kończąc większość akcji rzutami spod kosza. Gnieźnianie mieli sporo problemów z udzielaniem pomocy we właściwym momencie, co otwierało przyjezdnym czyste pozycje. W ostatnich 3 minutach gra nieco się wyrównała, ale na przerwę to zespół z Rawicza schodził prowadząc 37:30.

Po przerwie MKK wyglądało już zdecydowanie lepiej. Wprowadzone przez trenera rozwiązania taktyczne przynosiły zamierzone efekty w ataku, a zmotywowani i motywujący się wzajemnie zawodnicy uporządkowali defensywę. Po dwie „trójki” w tej części gry rzucili liderzy – Banaszak i Wietrzyński, którzy dodatkowo kreowali pozycje dla innych graczy. Dobrze w defensywie popracował Lorek, który dwukrotnie „złapał” przeciwników na faul ofensywny. Jedynym mankamentem w kwarcie wygranej przez Gniezno 25:11 była słaba walka o zbiórki na własnej tablicy. Od 3 min. kwarty MKK zdobyło 19 punktów tracąc zaledwie 4 i przed ostatnią odsłoną prowadziło 55:48. Ostatnia kwarta zapowiadała wiele emocji, których jak okazało się później nie brakowało do ostatnich sekund. Gnieźnianie postawili w tej części na grę kontrolowaną i starało rozgrywać długie akcje, natomiast goście starali się szybko rozwiązywać swoje ataki. Wynik i presja czasu robiły swoje i obie drużyny nie wystrzegły się szeregu błędu, na szczęście odpowiednio mniej popełnił ich nasz zespół. Na 2 min. przed końcem spotkania przy wyniku 70:58  za pięć przewinień boisko musieli opuścić kolejno Sztyma i Wietrzyński. Gościom udało się częściowo odrobić straty, jednak mądra gra przede wszystkim Banaszaka, nie pozwoliła wydrzeć zasłużonego zwycięstwa. Wygrywamy 73:67 i rewanżujemy się zespołowi z Rawicza za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

MKK Gniezno : Rawia Rawicz 73 : 67 (12:16, 18:21, 25:11, 18:19)

Punkty MKK: Wietrzyński 34 (4x3pkt.), Banaszak 27 (3x3pkt.), Sztyma 9, Milak 3, Lorek 1, Szczapa 0, Kubicki 0, Budziak 0, Staszewski 0.

Najbliższe spotkanie juniorów MKK odbędzie się w piątek 18 grudnia o godz. 19:00, a przeciwnikiem naszego zespołu również w gnieźnieńskiej hali Gimnazjum nr 1 będzie Obra Kościan. Zapraszamy do gorącego dopingu !!!