Udany rok 2015 tenisistów Stelli Niechan Gniezno!

2016-01-03

Dla sekcji tenisa stołowego Stella Niechan Gniezno, podopiecznych Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera, rok 2015 był to na pewno dobry rok.

Dobrze radzi sobie pierwszoligowy zespół kobiet zajmując wysokie piąte miejsce po pierwszej rundzie. Drużyna oparta jest głównie na swoich wychowankach.  Zarówno wyniki, jak i zajmowane miejsce są lepsze od wcześniej zakładanych.
 Dobrze w drugiej lidze spisuje się zespół męski. Po pierwszej rundzie stelliści zajmują szóste  miejsce. Nasz zespół  to zdecydowanie najmłodsza drużyna  w tych rozgrywkach.

Dwa medale w Mistrzostwach Polski zdobyła zawodniczka Paulina Nowacka. Brązowy- historyczny, po raz pierwszy w konkurencji Mistrzostw Polski Seniorów oraz srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Wielkimi osiągnieciami może poszczycić się siedemnastoletni Grzegorz Nowak. Zdobył tytuł Wicemistrza Młodzieżowego Europy Niesłyszących rozgrywanych w Austrii. Do tego dołożył  jeszcze  brązowy medal w grze drużynowej seniorów.

Dwa medale Grzegorz Nowak zdobył podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących: Złoty w konkurencji Młodzieżowej i srebrny w konkurencji seniorów.
Aż 9 tytułów Mistrzów Wielkopolski  w różnych kategoriach wiekowych.
Stella Gniezno wygrała po raz pierwszy w historii klasyfikację drużynową podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.
Tytuł Mistrzyni Polski LZS zdobyła  Paulina Nowacka w kategorii
Młodzieżowej.

Zawodnicy Stelli Niechan Gniezno, jako jedynego klubu w Polsce awansowali do finałów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych: seniorów, młodzieżowców, juniorów, kadetów, młodzików i żaków. To obrazuje szerokie spektrum szkoleniowe sekcji.

W kadrze narodowej znaleźli się: Paulina Nowacka, Dawid Balcerzak i Anita Chudy.
W Kadrze Wojewódzkiej Młodzików było 3 naszych zawodników.
Drużyna Stelli Gniezno wygrała Drużynowy Puchar Polski Kobiet szczebla wojewódzkiego i zajęła 4 miejsce w Polsce.

Sekcja Stelli Niechan Gniezno zajęła zdecydowanie po raz kolejny pierwsze miejsce w rankingu klubów Wielkopolski, w których rywalizacji uczestniczyło aż  67 klubów.
 Sekcja zdobyła w roku 2015 - 51 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży, co jest wyraźnym potwierdzeniem stawiania na młodzież.
Celem na nowy rok jest walka o czołowe miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi, bezpieczne utrzymanie się w II lidze męskiej i nabywanie niezbędnego doświadczenia ligowego zespołu opartego na młodych wychowankach.
- Sekcja zorganizowała w minionym roku dwie duże imprezy : Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka - Otwarte Mistrzostwa Gniezna  i Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Współorganizujemy cykliczne  turnieje „Szukamy Młodych Talentów” cieszące się dużym powodzeniem.
  Dzięki wsparciu  Miasta Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Niechanowo, UKS Niechan sekcja może się rozwijać, a dzieci i młodzież realizować swoje sportowe pasje. Niewątpliwie znaczący wkład finansowy w działalność szkoleniową maja rodzice.

Zawodnicy prowadzeni systematycznie przez trenerów : Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka wsparci grupą zaangażowanych rodziców wykazują dużą pasję w treningach i czynionych postępach.
Ze względu na specyfikę dyscypliny i stawiane wymagania do osiągniecia znaczących wyników, treningi odbywają się aż siedem razy w tygodniu. Do tego dochodzą systematyczne zawody kalendarzowe w weekendy. Jest to naprawdę duże poświęcenie dla tych młodych zawodników. Kalendarz zawodów indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym jest tak bogaty jak w żadnej innej dyscyplinie.

Rok 2015 był rokiem obchodów 100-lecia Klubu „Stella” Gniezno, jednego z najstarszych aktualnie działających w Polsce. Z tej okazji została wydana przez Arkadiusza Zawadę specjalna publikacja – „Kronika tenisa stołowego Stelli Gniezno „ . Jest to unikatowa publikacja tego typu w Polsce.
 Od wielu lat gnieźnieński tenis stołowy swoimi wynikami, wpisuje się pozytywnie w promocję Miasta  Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w kraju, a Klub „Stella” jest dobrze rozpoznawalną marką na „pingpongowej” mapie Polski.

Rok 2016 to kolejne  sportowe i organizacyjne wyzwanie dla sekcji i zawodników. Pragniemy podtrzymać dotychczasową dobrą passę sukcesów. A przecież Klub Stella Gniezno – to najstarszy Klub w Polsce posiadający sekcję tenisa stołowego.