Udany start w Kole

2017-10-23

W niedzielę 22 października w Kole odbył się 37. Międzynarodowy Bieg Warciański. W ramach imprezy przygotowano także zawody dla miłośników nordic walking.

Start i metę usytuowano w Parku im. Stanisława Moniuszki a trasę poprowadzono ulicami Koła oraz sąsiadujących miejscowości. Na starcie do zawodów z kijkami w roli głównej stanęła dziesięcioosobowa grupa, reprezentująca Kijkowe Trzemeszno. W rywalizacji pań nie było większych niespodzianek. Trzemesznianki – Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg – stanęły na drugim i trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej kobiet. Do pokonania pięciokilometrowej trasy potrzebowały odpowiednio 33,37 i 34,54 minut. Arkadiusz Kędzierski z czasem 34 min. zajął piąte miejsce w kategorii mężczyzn. Świetnie z dystansem poradziły sobie pozostałe zawodniczki z Trzemeszna, zajmując w marszu wysokie lokaty. Zawodnikom niewątpliwie sprzyjała pogoda, pozwalająca osiągnąć niezłe rezultaty.