Udany start zawodników klubu GTT Diament Budex Gniezno w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży

2021-12-10

Dnia 4 grudnia 2021r dwunastoosobowa ekipa wraz z trenerkami wzięła udział w ,,Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży" w Poznaniu .

Do rywalizacji stanęło 29 klubów pływackich. W rankingu medalowym GTT Diament Budexu plasował się na  10 miejscu  zdobywając 10 medali tj: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. W klasyfikacji generalnej Weronika Tomczak zajęła 2 miejsce zdobywając  5 medali tj. ;1 miejsce na 100m st. grzbietowym ,1 miejsce na 50 m st. grzbietowym ,2 miejsce na 100m st. dowolnym,3 miejsce na 50m st. dowolny i 3 miejsce na 200m st. dowolnym. Marta Sikorska wywalczyła 3 miejsce na dystansie 50m st. grzbietowym. Maciej Tomczak w klasyfikacji generalnej otarł się o  podium uzyskując 4 miejsce zdobywając dla naszego klubu               2 medale tj: złoto na 200m st. dowolnym i  srebro na 100 m st.dowolnym. Michalina Barciszewska zdobyła 2 miejsce na 100m st. grzbietowym. Jakub Budzyński wywalczył 2 miejsce na 200 m st. dowolnym. Zawody na Malcie były dla naszych zawodników pierwszym sprawdzianem umiejętności pływackich i cieszy nas ogromnie fakt,  że prawie wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy wszystkim pływakom i życzymy kolejnych sukcesów.