Udany weekend bklasowców

2020-10-06

Ósmą kolejkę ligową z nowego sezonu 2020/2021 wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4, mają za sobą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie.

W zakończonych spotkaniach mistrzowskich w miniony weekend 3-4 października  nasze zespoły reprezentujące powiat gnieźnieński w rozgrywkach z najniższej klasy piłkarskiej odnotowały trzy zwycięstwa.

Fara Pelikan Żydowo – KS Uchorowo 3:0

Pierwszy komplet punktów w miniony weekend na swoim koncie zapisali piłkarze drużyny Fary Pelikan Żydowo. W sobotę 3 października podopieczni  Adama Pawlaka, pokonali zdecydowanie na własnym trenie zespół KS Uchorowo w stosunku 3:0. Mecz Fara Pelikan Żydowo z chęcią poprawy po ostatniej przegranej. Gospodarze piłkę rozgrywali spokojnie czekając na swoje okazje do zdobycia bramki. Ta pojawiła się w 11 min. Podanie z środka pola do wybiegającego za obrońców Norberta Jędrzejczaka i ładny strzał przy słupku dał prowadzenie żydowianom 1:0. Niestety w dalszej części meczu żydowianie  nie mogli strzelić kolejnej bramki, a goście ambitnie próbują zagrozić naszej bramce gospodarzy.  Dopiero pod koniec pierwszej połowy w 40 minucie żydowianie ponownie doszli do głosu i po ładnym podaniu od obrońców do Bartosza Kaczmarek zwodem minął obrońców gości i kolejnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie Fary Pelikan Żydowo na 2:0. Taki też wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron długo żydowianie nie potrafi strzelić bramki, mimo kilku okazji. Goście bardzo dzielnie walczyli i starają zagrozić bramce gospodarzy lecz nic z tego nie wynikało. Dopiero w doliczonym czasie gry 90+1  po różnym Fara Pelikan Żydowo zdobyła trzecią bramkę, której autorem okazał się Marcin Maciejewski. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 3:0.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Kamil Dolata, Mateusz Sypniewski, Mateusz Pućka (76' Maciej Soppa), Marcin Maciejewski, Miłosz Kostecki (60' Dawid Gierałka), Bartosz Kaczmarek (85' Denis Raczak), Norbert Jędrzejczak (60' Dawid Łyskawa), Wojciech Żabierek (46' Karol Stein), Łukasz Sieczkarek (70' Mateusz Zakrzewski), Dawid Rożewski, Marek Sanok

Kolejny mecz:
GKS Gułtowy - Fara Pelikan Żydowo     11 października, 15:00

LKS Kicin – Lider Szczytniki Czerniejewskie 0:2

Sobota 3 października również okazała się bardzo udana dla piłkarzy Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Tego dnia podopieczni Ireneusza Furmaniaka podobnie jak zawodniczy Fary Pelikan Żydowo z boiska schodzili bardzo zadowoleni z swojej gry, Lider Szczytniki Czerniejewskie, bowiem wywiózł komplet punktów z Kicina pokonując  miejscowy zespół LKS w stosunku 2:0. Wynik spotkania dla gości został ustalony po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Najpierw Lidera na prowadzenie 1:0 w 2 minucie wyprowadził Piotr Grześkowiak ten sam zawodnik w 19 minucie podwyższył po zdobyciu kolejnego gola prowadzenie swojej drużyny na 2:0. W drugiej połowie oba zespoły bramek już nie zdobyły i spotkanie zakończyło się zwycięstwem wyjazdowym Lidera Szczytniki Czerniejewskich w stosunku 2:0..

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Dominik Roszyk, Mikołaj Woźniak, Patryk Cichowicz, Piotr Grześkowiak, Dominik Kierzek, Dawid Kierzek, Przemysław Kuzak, Błażej Mielcarek, Marcin Piechocki, Marcin Rozum, Dawid Szejna (30' Błażej Matysiak)

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Huragan II Pobiedziska     10 października, 16:00

Wełnianka Kiszkowo – Patriot Mieścisko

Do dwóch zespołów z naszego powiatu, które zaliczyły w sobotę dwa zwycięstwa dołączył w niedzielę 4 października trzeci z naszych przedstawicieli walczący o punkty w najniższej klasie piłkarskiej mowa tutaj o Wełniance Kiszkowo. Podopieczni Tymoteusza Łukaszyka, komplet punktów w ósmej kolejce wielkopolskiej klasy B PROTON grupie 4 , zapisali na swoim końce na własnym trenie pokonując po zaciętym meczu zespół Patriota Mieścisko w stosunku 5:3. Gospodarze w niedzielnym meczu prowadzenie 1:0 objęli po bramce zdobytej przez Kacpra Ostojewskiego w 11 minucie. W 14 minucie mieliśmy jednak w meczu remis 1:1 po golu zdobytym przez zawodnika z drużyny z Mieściska -  Tomasza Lewandowskiego, Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy 45+1 zdobył kolejną bramkę lecz był to gol samobójczy. I Wełnianka Kiszkowo na przerwę schodziła prowadząc z swoim rywalem 2:0. Zaraz po wznowieniu gry w 59 minucie drugiej połowy gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1 po golu zdobytym przez Filipa Wajszczaka. Kolejne dwie bramki na swoim koncie zapisał Krzysztof Podlewski. Zawodnik Wełnianki Kiszkowo, golkipera gości pokonał w 68 i 73 minucie i było już 5:1 dla miejscowych. I kiedy wydawało się że takim też wynikiem zakończy się to spotkanie. Goście w końcówce niedzielnego meczu podnieśli się z kolan aplikując gospodarzom dwa gole. Najpierw drugiego dla przyjezdnych zdobył w 84 minucie Dawid Krzyśko a wynik końcowy meczu na 5:3 dla Wełnianki Kiszkowo ustalił w 90 minucie Mikołaj Nowak.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Robert Priebe, Marcin Zamiara (85' Mateusz Pluszczyk), Kamil Kupidura (80' Andrzej Kwaśniewski), Kacper Ostojewski, Krzysztof Podlewski (90' Bartosz Krzyżanowski), Mikołaj Sałata (75' Hubert Starczewski), Adam Sawicki, Hubert Todorowski, Filip Wajszczak (85' Paweł Sawicki), Daniel Wojnowski, Maciej Występski (50' Mateusz Chełmikowski)

KS Uchorowo - Wełnianka Kiszkowo     11 października, 14:30