Udany występ Husarz w Krotoszynie

2021-09-20

W minioną sobotę w Krotoszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym - najważniejszej imprezie w tej grupie wiekowej.

W imprezie wystąpiło 110 sportowców z 19 klubów. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 4 zawodników, których występ zaliczyć należy do rewelacyjnych. Wszyscy zapaśnicy Husarza wywalczyli udział w finałach, w tym jeden duży (o złoto) i trzy małe (o brązowe  medale). Swoją wysoką formę potwierdził Alan Bogucki, który w kategorii wagowej do 62 kg zdobył tytuł mistrzowski i złoty medal. Jego brat Eryk w tej samej grupie wagowej pewnie wygrał spotkanie o brązowy medal i stanął na najniższym stopniu podium. W kategorii wagowej do 52 kilogramów Mateusz Dziadoszek wykorzystał swoją szansę i również zdobył brązowy krążek. Niestety nie udało się wywalczyć podium Dominikowi Dynaryńskiemu, który w kategorii wagowej 44 kg uplasował się ostatecznie na 5 miejscu. Drużynowo, pomimo skromnej reprezentatywności, Husarz Gniezno sklasyfikowany został na 5 miejscu.
Udział zawodników KS Husarz w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.