Udany występ Kijkowego Trzemeszna w Kleczewie!

2017-09-10

W sobotę 9 września w Kleczewie odbyła się szósta edycja Memoriału im. Henryka Warwasa. W ramach imprezy odbył się bieg na dystansie 10 kilometrów oraz zawody nordic walking na odcinku 5 km. Start i meta usytuowane zostały na stadionie miejskim a trasy poprowadzono ulicami Kleczewa.

Do rywalizacji kijkarzy postanowiła dołączyć siedmioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna. Zawodniczki z grodu Kilińskiego wiodły zdecydowany prym. Od początku narzuciły mocne tempo i nie dały szans rywalkom. W rezultacie całe podium w kategorii kobiet należało do trzemesznianek. Na najwyższym stopniu stanęła Agnieszka Kędzierska, która pokonała dystans w 38,26 min. Druga była Kamila Kolberg z czasem 39,30 min. Trzecią lokatę wywalczyła Angelika Płachcińska. Przemierzyła ona trasę w 40,47 min.
Pozostałe zawodniczki Kijkowego Trzemeszna również spisały się doskonale, zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii kobiet:
Marzena Stankowska – 41,35 min./K – 5/open – 10
Małgorzata Szczudlik – 42,06 min./K – 6/open – 12
Iwona Łaniecka von Gierschewski – 44,47 min./K – 8/open – 15
Iwona Wiśniewska – 44,49 min./K – 9/open – 16

W zawodach udział wzięły 42 osoby, w tym 29 kobiet. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Kleczew, OSiR Kleczew oraz sekcja biegowa KS „Sokół” Kleczew. Rywalizacja objęta została patronatem honorowym przez Burmistrza MiG Kleczew Marka Wesołowskiego.

Henryk Warwas – mieszkaniec Kleczewa, miłośnik biegów i reprezentant regionu konińskiego na licznych imprezach w kraju i za granicą. Wśród tytułów wywalczonych przez Henryka Warwasa wymienić należy brązowy medal w kat. 45-49 lat zdobyty podczas IX Mistrzostw Polski w Półmaratonie Weteranów, udział w biegu maratońskim w Berlinie a także w imprezach w Kopenhadze, Pradze czy Rzymie. Henryk Warwas zmarł niespodziewanie 21 sierpnia 2005 roku.