Udany występ pływaków ze Szkółki Pływackiej GOSiR w III Otwartych Mistrzostwach Konina

2014-04-10

Młodzi pływacy ze Szkółki Pływackiej GOSiR startowali w minioną sobotę (5 04 2014) w III Otwartych Mistrzostwach Konina. 24 osobowa ekipa udała się tam wraz z instruktorem Piotrem Elantkowskim.

Młodzi pływacy ze Szkółki Pływackiej GOSiR startowali w minioną sobotę (5 04 2014) w III Otwartych Mistrzostwach Konina. 24 osobowa ekipa udała się tam wraz z instruktorem Piotrem Elantkowskim . Jak na młodzież nie trenującą pływania, a jedynie uczącą się i doskonalącą swoje umiejętności pływackie na zajęciach dwa razy w tygodniu i to  tylko w weekendy (piątek i sobota) spisali się bardzo dobrze. Zdobyli 20 medali w tym  3 złote, 11 srebrnych i 6 brązowych!
W silnie obsadzonych wyścigach rocznika 2005 znakomicie popłynął Jakub Lewicki, który ze świetnym czasem 18,57 pokonał wszystkich konkurentów na dystansie 25 m stylem dowolnym, a srebrny medal na tym dystansie z czasem 19,49  zdobył jego klubowy kolega  Filip Kowalski. Filip świetnie wystartował również w wyścigu na 25 stylem grzbietowym  9-latków gdzie zdobył  swój drugi srebrny medal.

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej dwa srebrne medale zdobyła utalentowana Agata Szymańska na dystansie 25 m stylem dowolnym i 25 stylem grzbietowym. W wyścigu 7- latków brąz zdobył startujący po raz pierwszy w życiu na zawodach pływackich Joachim Tomczak, a w konkurencji na 25 m stylem dowolnym 8- latków Michalina Malicka zdobyła srebrny medal.
Również pierwszy raz startował Miłosz Wiesner, który sprawił wielką niespodziankę i wywalczył brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym w roczniku 2004.

Wspaniały sukces  po raz kolejny odniósł Piotr Szymański występujący w gronie 11- Latków! Zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym ustępując jedynie reprezentantowi  Iskry Konin trenującemu  podobnie jak wielu spośród startujących tam zawodników 4- 5 razy w tygodniu.  W tej samej kategorii wiekowej Kornel Maćkowiak zdobył dwa brązowe medale w wyścigach na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym.

Złoty medal zdobyła  14 letnia Magdalena Szymańska, która  wygrała wyścig na 50 m stylem klasycznym  ze świetnym czasem 44,75. W tym samym wyścigu srebrny medal zdobyła Klaudia Manuszak.  Magdalena Szymańska  wystartowała  także na 50 m stylem motylkowym i również zdobyła złoto, a drugie miejsce zajęła  Maria Bielecka.

Worek medali uzupełniły: pięknie pływająca Aleksandra Bieniara zdobywając srebrny medal  na 50 m stylem grzbietowym i brąz w wyścigu na 50 m stylem motylkowym oraz sztafeta 4x50 stylem zmiennym w składzie Aleksandra Bieniara, Klaudia Manuszak, Magdalena Szymańska i Maria Bielecka.

Dzielnie walczyli , bijąc swoje rekordy życiowe i zajmowali  dobre lokaty na tych zawodach  także pozostali pływacy Szkółki: Klaudia Michalik, Maria Manowiecka,  Aleksander Bujanowski, Dorjan Fabisiak, Krzysztof Chmielewski, Julia Braciszewska, Zuzanna Bujanowska, Aleksandra Klaś, Magdalena Walczak i Gabriel Tomczak.

Najważniejsza jednak w tym dniu była dobra zabawa, wspólne kibicowanie , pożyteczne spędzenie wolnego czasu oraz integracja grupy. Udział w zawodach pozwala młodym pływakom oswoić się z atmosferą zawodów, pokonać lęk czy oswoić się ze stresem  towarzyszącym każdemu sportowcowi przed startem. Wszyscy poradzili sobie z tym doskonale.