Udany zawody dla Kijkowego Trzemeszna w Gąsawie

2017-11-16

W niedzielę 12 listopada w Gąsawie odbył się ostatni etap I Grand Prix miejscowego „Sokoła”. Był nim III Bieg Niepodległości, w ramach którego zawodnicy mieli do wyboru biegi na dystansie 11 i 5 km, zawody nordic walking na pięciokilometrowej trasie oraz rywalizację rodzinną na odcinku o wymownej długości 1918 m.

Zawodnikom przyszło się zmierzyć z bardzo malowniczą trasą. Niektóre jej fragmenty okazały się jednak nie lada wyzwaniem ze względu na zalegające błoto. Na szczęście dopisała pogoda, która zrekompensowała trudy walki.
Wśród 66 kijkarzy na linii startu do marszu z kijkami stanęło jedenaście reprezentantek Trzemeszna (Kijkowe Trzemeszno i Bolt Trzemeszno). Mogą one zanotować na swoim koncie kolejny, udany start w tego typu zawodach. W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska z czasem 38,31 min. O przysłowiowy włos walkę o trzecią lokatę przegrała Kamila Kolberg (38,55 min.) a tuż za nią linię mety przekroczyła Magdalena Rosińska z wynikiem 39,14 min.

Świetnie spisały się również pozostałe trzemesznianki:
Angelika Płachcińska – 40,11 min.
Marzena Stankowska – 41,18 min.
Maria Nowicka – 43,15 min.
Magdalena Sosnowska – 43,19 min.
Iwona Wiśniewska – 44,40 min.
Iwona Łaniecka von Gierschewski – 45,16 min.
Irena Bednarek – 48,27 min.
Barbara Rosińska – 48,29 min. (Bolt)

Kijkowe Trzemeszno miało też swoją przedstawicielkę w biegu na dystansie 5 km. Małgorzata Szczudlik pokonała trasę w czasie 28,24 min. i zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet.

Po ogłoszeniu wyników III Biegu Niepodległości nastąpiło uroczyste podsumowanie I Grand Prix Sokoła Gąsawa. W rywalizacji nordic walking za zajęcie drugiego miejsca Srebrnego Sokoła odebrała Agnieszka Kędzierska. Brązowy Sokół trafił do rąk Kamili Kolberg. Złotym Sokołem nagrodzony został Arkadiusz Kędzierski – triumfator kategorii mężczyzn. Wyróżnienie i nagroda powędrowały także do Magdaleny Rosińskiej – najlepszej zawodniczki w kategorii wiekowej K – 30.
Wracając do tematu Grand Prix Sokoła. W ramach tego cyklu odbyły się następujące imprezy:

10.06.2017 – III Bieg Oćwiecki – Oćwieka
29.07.2017 – IX Bieg Gustawa Mądroszyka – Gąsawa
30.09.2017 – III Bieg Pniewski Przełajowy Wokół Trzech Jezior – Pniewy
12.11.2017 – III Bieg Niepodległości – Gąsawa

Piątym wydarzeniem zaliczanym do Grand Prix Sokoła był Bieg i Marsz NW Tropem Wilczym im. Zygmunta Góralskiego, który odbył się 26 lutego 2017 r .

Do klasyfikacji generalnej cyklu brane były pod uwagę trzy najlepsze starty. Jak obiecywał organizator (KS „Sokół” Gąsawa), trasy okazały się niezwykle urokliwe. Przebiegały leśnymi i polnymi drogami w sąsiedztwie jezior, pokazując każdorazowo piękny pałucki krajobraz.